Kadınları susturamazsınız!
24.11.2014
AÇIKLAMA: Ayşenur İslam ve Recep Tayyip Erdoğan'a sormak istediğimiz soru neydi?

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak KADEM'in düzenlediği Kadın ve Adalet Zirvesi'ne katılarak yılladır çözüm bulmak için mücadele ettiğimiz kadın cinayetleri gerçeğini Ayşenur İslam ve Recep Tayyip Erdoğan'a anlatmak istedik.

 
Ancak Ayşenur İslam'a daha önce de defalarca sorduğumuz "2014 yılında kaç kadın öldürüldü biliyor musunuz?" sorusunu sormak istediğimizde güvenlik görevlileri tarafından platform temsilcilerimiz zorla dışarı çıkarıldı.
 
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü arifesinde kadınlara uygulanan bu şiddeti kınıyoruz. Ayşenur İslam kadın cinayetlerini durdurmak için kılını bile kıpırdatmazken bu uğurda çabalayan arkadaşlarımıza da şiddet uygulattı. 
 
AKP Hükümeti'nin kadın politikası Ayşenur İslam'ın ardından konuşan Erdoğan'ın cümlelerinde de kendini gösterdi. "Kadın ile erkek eşit değildir" diyen Erdoğan bir kez daha kadın cinayetlerine kapı araladı. 
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak buradan şunu söylüyoruz, kadın düşmanı açıklamalar son bulana kadar, kadınlarla ilgili ağızlarını açtıklarında sorularımızla karşılaşacaklar.
 
- 2014 yılında kaç kadın öldürüldü?
- Kadın Bakanlığı neden kurulmuyor?
- İstanbul Sözleşmesi hükümleri neden uygulanmıyor?
- 6284 sayılı koruma kanunu hükümleri neden uygulanmıyor?
- Kadın ve erkek eşitliği kadın cinayetlerini durdurmak için bu kadar önemliyken neden kadınlarla erkeklerin eşit olmadığı söyleniyor? Hükümet kadın cinayetleri dursun istemiyor mu?
 
Bu sorulara cevap alana kadar, kadın ve erkeklerin eşit olduğu bir dünyayı kurana kadar mücadeleye devam.
 
Kadın cinayetlerini durduracağız!