NELER YAPABİLİRİM

 

Neler yapabilirim ?

 

Bütün kadınların birlikte yapabileceği çok şey var. Öncelikle kadın mücadelesini örgütlü olarak, asla yalnız yürümeyerek, platformumuza katılarak, buluşmamız, biz kadınlar için en önemli başlangıç.

Ancak görevlerimiz ve sorumluluklarımız büyük, koskoca bir erkek egemenliği karşısında dimdik duran biz kadınlar, kadınlara dair her ne sorun varsa, kolektif bir akıl ile çözmek, birlikte mücadele etmek zorundayız.

Her birimizin yapabileceği bir çok şey var. Kadınların hak ve özgürlükleri için, mücadeleyi büyütmek için toplantılarımıza, eylemlerimize, davalarımıza katılabilir, dokümanlarımızı bulunduğunuz yere yayabilir, kadınlara ve çocuklara yönelik bir saldırı varsa kamuoyu yaratabilir, gücümüze güç katabilirsiniz. Bunu yaparken de, gücümüzü daha da büyütmek, fikrimizi daha da güçlendirmek için, bir çok komitemizde yer alarak sen de çalışmalarımıza dahil olabilirsin. Katılabileceğiniz Komiteler:

 

- Avukatlar Komitesi

Kadınların karşılaştığı her türlü hak ihlaline ve çocuk istismarına karşı danışmanlık ve dava takibi yapmak üzere gönüllü avukatlarımızın arasına katılabilirsiniz.

 

- Hukuk Komitesi

Bu komitede yer alan arkadaşlarımızla, dava açıklamalarımızın içeriğini, öncesi ve sonrasında tüm sürecin takibini ve planlamasını gerçekleştiriyoruz. Duruşmaların raporlamasını yapmak, kadınlar için adalet nasıl sağlanır ile ilgili yasal düzenlemeleri araştırmak bu komitemizin görevleri arasında yer alıyor.

 

- Başvuru Karşılama Komitesi

Telefon üzerinden gelen çağrıları karşılamak, platformumuzun ilgili birime yönlendirmek için oluşturduğumuz bu komitedeki arkadaşlarımız ile, şiddete, tacize,istismara, mobbinge, iş yerinde hak gaspına uğrayan kadınların ve öldürülen kadınların ailelerinin başvurularını sistematik kayıt altına alıp, çözüme kavuşmasında görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

- Basın ve İletişim Komitesi

Platform dava, eylem ve çalışmalarımızın, çözüm önerilerimizin basın yayın organları aracılığı tüm topluma etkin ulaşması için oluşan komitemizde yer alabilirsiniz.

 

- Sosyal Medya ve Site Komitesi

Sosyal medyada sesimizi daha çok duyurmamızı sağlayıp, kadınlarla alakalı her türlü haberi ve gelişmeleri takip etmek için, bu komitede yer alabilirsiniz..

 

- Grafik Tasarım ve Video Komitesi

Sosyal medya hesaplarımız, sitemiz ve eylemlerimiz başta olmak üzere diğer her türlü alanımızın için görsel materyal ve videolar üretebilirsiniz. Eylemlerimiz için döviz ve pankart, stantlarımız için bildirilerimizi hazırlayabilir, görsel tüm üretimlerimizi zenginleştirmek için görev alabilirsiniz.

 

- Kadın Emeği Komitesi

Kadın işsizliği ile ilgili çalışabilir, kadınların iş yerlerinde karşılaştıkları her türlü sorunla ilgilenip, emek alanında kadın mücadelesini büyütebilirsiniz.

 

- Veri Komitesi

Her ay yayınladığımız kadın cinayeti, cinsel şiddet, çocuk istismarı raporlarımız için verileri toplayan, toplanan veriler doğrultusunda raporlama yapan komitemizde yer alabilirsiniz.

 

- Kadın Hareketi Dergisi Komitesi

Platformumuzun dergisi, “Kadın Hareketi”nin hazırlanması için var olan bu komitemizde, içerik üretebilir, hazırlanmasının tüm aşamalarında görev alabilirsiniz.

 

Bunlar mücadelemizi güçlendirmek için, gücümüzü büyütmek için çalıştığımız alanlardan bazıları. Elbette bu yolda yapabileceğimiz çok şey var.

Sen de kadınlar yaşasın, çocuklar gülsün diye bize katıl, bu mücadeleyi birlikte yürütelim.


  • YAZAR
  • KADIN CİNAYETLERİNİDURDURACAĞIZ PLATFORMU
  • ETİKETLER
  • NELER YAPABİLİRİM

  • YAZAR
  • KADIN CİNAYETLERİNİDURDURACAĞIZ PLATFORMU
  • ETİKETLER