Aysel Üstüntaş yalnız değildir
18.3.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun Sakarya'da öldürülen Aysel Üstüntaş'la ilgili yazdığı açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

2 yıl önce şiddet uygulayan kocasına boşanma davası açan Aysel Üstüntaş başına ve boynuna tam 8 el ateş edilerek öldürüldü. Sakarya Karasu'da yaşayan 33 yaşındaki Aysel Üstüntaş kardeşimiz daha önce şiddet gördüğü için boşanma davası açtı. Dava sürerken çocukların annesinde  kalmasına hafta sonu ise babalarında kalmalarına karar verilmişti. Aysel kardeşimiz  çocuklarını hafta sonu almaya giderken kocasının işyerinin önünde, otomobil içerisinde  8 el ateş edilerek öldürülmüş şekilde bulundu.
 
Çevredekilerin polisi aramasıyla Aysel’in boyun ve kafasından 8 el ateş edilerek öldürüldüğü belirlenirken; boşanma davası açtığı kocası ise cinayet sonrası ortadan kayboldu. Öğleden sonra yakalanan Süleyman Filizoğlu ifadesinde cinayeti kendisinin işlemediğini, tabancayı teyzesinin oğlunun ateşlediğini söyledi. Polis soruşturmaya devam ederken, Aysel kardeşimizin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
 
Bizler Aysel kardeşimizin sokak ortasında öldürülmesine sebep olanları iyi biliyoruz. Bir kadını kafasına 8 el ateş ederek öldürme cesaretini gösterenlerin, Akp’nin kadın düşmanı söylemlerinden, katilleri koruyan politikalarından, her gün yeni bir adaletsizlik haberleri alınmasından sorumluların kim olduğunu gösterir. Akp hükümeti kadın cinayetlerine sessiz kaldıkça, kadın kardeşlerimiz sokak ortasında Aysel gibi öldürülmektedir. Bizler kadın kardeşlerimizin öldürüldüğü o sokaklardayız, adalet sağlanana kadar mücadeleye devam edeceğiz.  Aysel kardeşimiz yalnız değildir,yaşam hakkını elinden alanlardan hesap soracağız!