Sibel Kardeşimiz Yalnız Değildir
3.7.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun İstanbulda'da öldürülen Sibel K. ile ilgili yazdığı açıklamayı paylaşıyoruz.

İstanbul Sancaktepe’de bir kadın kardeşimizi kaybettik. Sibel K. kardeşimizin yolu otobüs durağında ayrı yaşadığı eşi Murat K. tarafından kesildi. Eşinden boşanmak isteyen Sibel kardeşimizi katil, boynundan tutup ağzına silah dayayarak öldürdü.

 

Kadınların polis tarafından korunmadığı hatta bizzat polis eliyle öldürüldüğü günleri yaşıyoruz. Düşünün, katil film sahnelerini aratmayacak bir şekilde, ağzına silah dayayarak öldürüyor Sibel kardeşimizi... Peki bu cesareti nereden buluyor? Biz söyleyelim nereden buluyor; kadınları karakol önlerinde dahi korumayan hatta öldüren polislerden buluyor. Daha dün Ankara’da karakolun önünde iki kadın kardeşimizi kaybettik. Yasalar caydırıcı olmadığı için kadın katilleri adeta korumayan devletten, polisten cesaret alıyor.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak biliyor ve inanıyoruz ki; kadın cinayetlerinde caydırıcı ceza yasalaşırsa kadın cinayetlerini durdurabiliriz. Bizler daha fazla kadının öldürülmemesi için, yasa çıkıp uygulanıncaya dek mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz.
 
Kadın kardeşlerimiz yalnız değildir ve bu yolda asla yalnız yürümeyecektir.