Hanım kardeşimize sahip çıkıyoruz
18.3.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Erzurum'da öldürülen Hanım Çakmak için yazdığımız açıklamayı paylaşıyoruz.

Erzurum’da öldürülen Hanım Çakmak kardeşimize sahip çıkıyoruz. Bir iş makinasının altında bulunan Hanım kardeşimizin katili ortaya çıktı. Soğukkanlılıkla 5 çocuk annesi Hanım Çakmak’ı “ihanet ettiği için” öldürdüğünü söyledi.

 

Daha önce şikayetçi olmuştu

Hanım Çakmak’ı bıçaklayarak öldüren Lokman S. hakkında Hanım daha önceden şiddet görmüş ve bu konuyla ilgili polise başvurmuştu. Hanım kardeşimizin şikayeti dikkate alınsaydı, etkin bir koruma sağlansaydı Hanım kardeşimiz şu an yaşıyor olacaktı.


Bir kadın katili daha tahrik indiriminin peşinde

Lokman S. yakalandıktan sonra verdiği ifadede soğukkanlılıkla Hanım Çakmak’ın kendisine ihanet ettiği için öldürdüğünü söyledi. Neredeyse Hanım’ı suçlu çıkartmaya çalışarak “bana tokat attı” gibi ifadeler kullandı. Lokman S. de diğer tüm kadın katilleri gibi ağırlaştırılmış müebbet ceza almamak için, tahrik ve iyi hal indiriminden faydalanmak için bunları söylüyor. Lokman S. gibi kadın katilleri cesaret kazanmasın, kadın katillerine caydırıcı bir ceza düzenlemesi getirilsin diye kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezanın yasalaşmasını istiyoruz.

 

Hanım Çakmak’ın ailesine sesleniyoruz

Hanım Çakmak kardeşimize sahip çıkıyoruz. Başka Hanım kardeşlerimizin olmaması için katilinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını istiyoruz. Hanım kardeşimizin ailesi asla yalnız yürümeyecek.

 

  • YAZAR
  • Editor