Değer Deniz'e sahip çıkıyoruz
6.5.2015
Değer Deniz Beyoğlu'ndaki evinde bir çanta kayışıyla boğulmuş halde bulundu. Katilinin derhal yakalanmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyoruz.

Müzisyen olan Değer Deniz 39 yaşında kendi evinde çanta kayışıyla öldürülmüş halde bulundu. Deniz Değer'e sahip çıkıyoruz. Katil halen yakalanmadı. Nisan ayında öldürülen kadınların %32'sinin katili meçhul kaldı. Deniz kardeşimiz için de aynısının olmasına izin vermeyeceğiz. Fail derhal bulunmalıdır.

Değer'ler hayatta kalmalı

Değer Deniz kardeşimizin tüm ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Değer'in ölümü tüm toplumun vicdanını yaralamıştır. Ancak bizler artık Değer'lerin yaşam haklarının ellerinden alınmaması için mücadele ediyoruz. Değer'in katili izini kaybettirmeye çalışarak kendini kurtarabileceğini düşünüyor. Çünkü Nisan ayında öldürülen kadın kardeşlerimizin %32'sinin katili bulunmadı. Kadın cinayetlerinde faili meçhul sayısının artışı işte buna sebep oluyor.

Katiller yakalanmalı, ağırlaştırılmış müebbet almalı

Kadın katillerine caydırıcı olacak olan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının verilmesi ve indirimlerin kaldırılması Değer'lerin hayatta kalabilmesi demek. Kadın cinayetlerinde hem katillere indirm vermek, hem de çok büyük sayıda cinayetin üstünü örtmek başka kadın kardeşlerimizin hayatına mal oluyor.

Değer'in hayatta kalmasından Meclis de sorumludur. Bizlerin talebi olan kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını yasalaştırmalı ve Meclis açıldıktan hemen sonra bunu gündemine almalıdır.

Değer'in ailesine sesleniyoruz

Yalnız değilsiniz! Sizi de, adalet mücadelesini kazanmaya ve başka Değer'ler hayatta kalsın diye bizimle birlikte yürümeye çağırıyoruz.