Bursa'da bir kadın cinayeti daha
17.5.2015
Uludağ'da bir ağacın tepesinde asılı 20-25 yaşlarında genç bir kadının cesedi bulundu. AFAD, genç kadının cesedini indirmekte zorlandı.

Üzerinden kimlik çıkmayan kadın kardeşimizin, yaklaşık 20 gündür ağaçta asılı olduğu tespit edildi ve otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Kimliği henüz belli olmayan ve intihar ettiği söylenen kadın kardeşimize sahip çıkıyoruz.

Cinayetler aydınlatılmalı

Nisan ayında öldürülen kadın kardeşlerimizin %32'sinin katili bulunmadı. İşlenen çoğu cinayete de intihar süsü verilmeye çalışılıyor. Buna da kadın cinayetlerinde faili meçhul sayısının artışı sebep oluyor.

Kadınlar yaşasın diye ağırlaştırılmış müebbet

Neredeyse her gün yeni bir kadın cinayetiyle karşı karşıya kalmaktayız. Kadın cinayetlerinde hem katillere indirim vermek, hem de çok büyük sayıda cinayetin üstünü örtmek başka kadın kardeşlerimizin hayatına mal oluyor. Cezasız kalan her cinayet, yeni bir tanesinin işlenmesine cesaret veriyor. Kadın cinayetlerine uygulanan indirimlerden cesaret alan katiller kadınların hayatlarını tehdit etmeye devam ediyor.

Bizlerin talebi olan kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşması bu yüzden çok önemlidir. Çünkü ağırlaştırılmış müebbet yasallaşmazsa kadınlar ölmeye devam edecek. Artık kadın cinayeti duymak istemiyoruz. kadın katilleri cesaret kazanmasın, kadın katillerine caydırıcı bir ceza düzenlemesi getirilsin diye kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezanın yasalaşmasını istiyoruz.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Bursa