Mutlu Kaya'nın yanındayız
20.5.2015
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Mutlu Kaya , evine dışarıdan açılan ateş sonucu başından vurularak ağır yaralandı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Mutlu Kaya'nın ve ailesinin yanındayız.

Hepimiz onu,  ulusal bir kanalda yayınlanan ses yarışmasında tanıdık . Sibel Can’ın ‘veliahtım’ dediği Mutlu Kaya’nın bu yarışmaya katılması sebebiyle vurulduğu söylenenler arasında. Kendi hayatına dair bir karar veren Mutlu Kaya’nın pek çok kadın kardeşimiz gibi erkek şiddetinin hedefi haline gelmesi  ihtimali , ülkemizde ne yazık ki çok sık karşılaştığımız bir manzara. Öte yandan ,olayın fail henüz ortaya çıkmasa da Mutlu’nun eski erkek arkadaşı ,olayla ilgili olarak tutuklandı.

Her ne sebeple ve kim yapmış olursa olsun , gencecik bir kadın kardeşimizin hayatına yönelik yapılan saldırı karşısında  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak , Mutlu Kaya’nın ve ailesinin yanındayız ve davanın takipçisiyiz.  Aynı şekilde sanatçı Sibel Can’ın da sosyal medyadan beyan ettiği üzere Mutlu kardeşimizin  yanında  olduğunu bilmek , yolumuzda daha da güçlü ilerlememizi sağlayacaktır.