Cansu Kaya'nın hesabını soracağız
17.6.2015
Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde, geçen pazar gününden itibaren kayıp olan ve üç gün sonra kanalda cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın cinsel saldırıya uğrayıp boğularak dereye atıldığı öğrenildi.

Muğla'da Cansu Kaya, garson olarak çalıştığı Dalyan Mahallesi’ndeki restorandan, mesai bitiminin ardından ayrıldı. Kaya’dan daha sonra haber alınamadı.

Cansu Kaya'nın katili derhal bulunsun!

Cansu Kaya'nın katili derhal bulunmalıdır. Üstünden günler geçmesine rağmen Cansu'nun bedenine henüz yeni ulaşıldı, katili belirlenmeli ve hak ettikleri cezayı almalılar.

Çözüm belli: kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet yasalaşsın

Özgecan’dan bu yana toplum daha da haykırarak artık kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşmasını ve kadın cinayetlerinin durdurulmasını söylerken hala yasa çıkarılmıyor. Yasanın çıkartılması için daha kaç kadının fahiş biçimlerde öldürülmesi gerekiyor bilemiyoruz ancak kadın hareketi mücadelesini büyütüyor.

Özgecan’ın öldürülmesinden bu yana, Platform'un hazırlayıp meclise götürdüğü yasa taslağı üzerinde hiçbir somut adıım atılmadı. Öldürülen tüm kadınların olduğu gibi Cansu Kaya’nın öldürülmesinin sorumlusu da elbette ki bu yasayı çıkartmayanlardır.

Cansu Kaya'nın ailesine sesleniyoruz

Cansu Kaya'nın ailesi yalnız değildir. Bizler her ilde öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleriyle beraber adaletin sağlanması için mücadele ediyoruz. Cansu Kaya için adalet sağlanan kadar da sizin yanınızdayız!

 

 

 
18.6.2015

Özgecan yasasını ne zaman çıkartacaksınız? Ankara'da bir kadına saldırdılar