Yeşim Korkmaz'a sahip çıkıyoruz
15.7.2015
Yeşim Korkmaz 2015 yılında öldürülen yüzlerce kadın kardeşimizden biri. Yeşim, birlikte yaşadığı erkekten öldüresiye dayak yedi ve sözün asıl anlamıyla bu dayak sonucu öldü.

Birileri hala kadınla erkeğin eşit olmadığını , yaradılışını, fıtratını, narinliğini, gücünü tartışadursun Yeşim Korkmaz öldü. 

Kimilerinin dediği gibi “belki de kadın cinayetlerinden bu kadar çok konuştuğumuz için”  değil;  biliyoruz ki Yeşim kardeşimiz kadın olduğu için öldü! 
 
Tüm gücü elinde toplamış olanların kulak tıkadığı toplumsal taleplere ;koruma kararlarına , polislere, karakollara, sığınma evlerine rağmen Yeşim öldü! Yüzlerce kadın kardeşimiz gibi...
Kadınların dövülerek öldürüldüğü bir ülkede yaşamak, gerçekten insanlığını yitirmemiş kişiler için bir utanç kaynağıdır. Biz bu utancı, tüm kadın katilleri adına , onları koruyan yasalar ve yasa koyucular adına taşıyoruz. 
 
Gerekli yasal düzenleme halen yapılmadığı için , Özgecan Yasası dediğimiz gerçek adaleti sağlayacak , kadın cinayetlerinin önüne geçecek yasamız hala çıkmadığı için , katiller elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyor. İyi hal indirimi alan , birkaç yıl ceza alıp tahliye olan tüm katiller , kendilerinden sonraki potansiyel kadın katillerinin yolunu açıyor. 
 
Bu haksızlığa ve kadın cinayetlerine dur demek için atılacak ilk adım , artık herkesin ortak talebi olan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının çıkmasıdır.O zaman Remziye Eripek kardeşimiz gibi döverek öldürülen bir kadının katili 13 ay hapis cezası alıp ardından tahliye edilmeyecektir. Ancak o zaman kadının yaşam hakkını elinden almak, bu kadar basit bir suç olarak görülmeyecektir.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Yeşim Korkmaz kardeşimizin ailesine sesleniyoruz. Yalnız değilsiniz. Davasında,  katilin hakettiği cezayı alması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.