Ayşe Yazıcı ve Leyla Ad kardeşlerimiz için, tüm kadınlar için Özgecan Yasamızı istiyoruz
15.9.2015
14 Eylül günü 2 kadın kardeşimiz daha bir "kadın cinayeti"nde hayatını kaybetti.

İstanbul'da Behçet Yıldız , boşandığı eşi Ayşe Yazıcı'nın işyerlerini bastı ve onu kurşunlayarak öldürdü. Ayşe Yazıcı'yla aynı işyerinde çalışan Leyla Ad kardeşimiz de katil eski kocanın kurşunlarıyla yaşamını yitirdi.

 
Gazeteler  bir kez daha "eski koca dehşeti saçtı" diye manşetler attı. Bunu okuyan pekçok kişi  ise muhtemelen "Artık yeter yahu!" diye sayfayı çevirip başka habere atladı. Bu sırada Ayşe ve Leyla kardeşlerimizin katili ise hala yakalanamamıştı. 
 
Baba Veli Yazıcı, "Kıskanıyordu. Bu adam kızımı öldürecek diye şikayetçi olduk. Ancak kimse kulak vermedi" diyordu kızının ölüm haberini aldığında. Emniyet güçleri tarafından ciddiye alınmayan , aile içi meseledir diye karışılmak istenmeyen, erkektir yapar diyerek hak görülen bu şikayetlerin sonunda, 2 kardeşimiz canından oldu. 
 
Çünkü Ayşe Yazıcı, boşandığı için yaşamı tehdit altında olan, eski kocası tarafından tehdit edilen , kendi hayatını kurmasına izin verilmeyen binlerce kadın kardeşimizden biriydi.  Baba Veli Yazıcı polislerin olay yerine intikal etmesi üzerine "“Polisi de, hepsi de böyle işte. Öldükten sonra bu işler yapılıyor. Ölmeden hiç kimse gözükmüyor " derken aslında Türkiye'de kadın hayatının ne kadar hafife alındığının özetini geçiyordu. 
 
Çünkü Türkiye'de , kadınların sesini ancak öldükten sonra duyuluyor !
 
Sayısı binlerle ifade edilen kadın cinayetleri karşısında, sıradan bir vatandaş bile 'artık yeter' derken; sokaklara dökülen , protestolarla yaşam hakkını isteyen kadın kardeşlerimiz bıkmadan usanmadan Özgecan Yasası'nın peşinde koşarken , siyasiler hala 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Ölen kadınların ardından aileler aranıyor, taziye ziyaretleri yapılıyor, aileler teskin ediliyor, kimse ses çıkartmasın diye kapılara korumalar dikiliyor, geride kalan çocuklar devlet himayesine alınıyor vs... olay  kapatılıyor.
 
Kadının adı bile geçmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı , artık asıl görevini yerine getirmeye  çağırıyoruz. Ölen kadınların ardından değil ; kadınlar ölmeden önce ve kadınlar ölmesin diye  yapmanız gerekenler var. Kadın cinayelerini durduracak yasayı çıkartmak sizin görevinizdir ; temsil ettiğiniz , sorumlu olduğunuz milyonlarca kadın kardeşimizin haklı talebini görmezden gelemezsiniz !
 
Desteğinizle -yada velevki kösteğinize rağmen- , biz Özgecan Yasamızı kazanacağız !
 
Ayşe Yazıcı ve Leyla Ad kardeşimiz için ,Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak , başta ailesi olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz ki kadın kardeşlerimiz ve aileleri  yalnız değildir!  
 
Onların davası bizim davamızdır!