Barıştan yana olan her canın başı sağolsun
12.10.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Ankara Katliamıyla ilgili açıklamamızı paylaşıyoruz

10 Ekim günü, Türkiye’nin başkentinde milyonlarca insanın yüreğinde bir katliam yaşattılar. Tek derdi barış olan, silahsız insanları, çocukları gözlerini kırpmadan  öldürdüler. Galibi olamadıkları bir seçimin ardından ülkeyi kan gölüne çevirdikleri gibi, barışçıl bir eylemi de  katliama dönüştürdüler. 

 
Şimdi onlar pişkin yüzleriyle failleri arayadursunlar, biz katilin kim olduğunu biliyoruz:
Katil; kanlı elleriyle seçim sandıklarına sarılan, oturduğu koltuğa yapışıp kalan, hala oy hesabı yapan ve utanmadan acının karşısında sırıtan saray bekçileridir. 
 
Katil ; kendinden olmayan herkesi düşman görerek savaşı ve ölmeyi kutsallaştıran kan emicilerdir. 
Gezi’de, Soma’da , Reyhanlı’da, Cizre’de, Ankara’da… 35 günlük bebeğin el kadar tabutunda, çocukların saklandığı derin dondurucularda , yerlerde sürüklenen-teşhir edilen bedenlerde hep bu katillerin suretini gördük.  Gereğinden fazla uzamış bir iktidarın son çırpınışlarını gördük.
 
Bu gerçeği görenler , 2 gündür hayatı durduran milyonlar olarak,  elbet bu zorbalık iktidarına da dur diyeceğiz.  
Öldürdüğünüz , ölümüne seyirci kaldığınız , katilleri alkışlayıp anneleri  yuhlattığınız, koruyup kolladığınız tüm kötülüklerin hesabını soracağız.  
 
Bu ülkenin çocukları, kadınları, işçileri, emekçileri, öğrencileri yani barışa inanan tüm yürekli insanları sizden hesap soracak! 
 
Kadınların, çocukların, gençlerin , barış diyenlerin katilleri ,  tahtınız sallanıyor!