Dilay Gül ve Neriman Hügül kardeşlerimizin davası davamız, aileleri ailemizdir
14.10.2015
2015’in Ekim ayında, erkek eliyle öldürülen kadın kardeşlerimizin sayısı 200’ü aştı. Kadın cinayetlerine dur diyecek hukuki düzenlemelerin sürekli askıya alınması nedeniyle , son olarak Bolu’da üniversite öğrencisi Dilay Gül ve Adana’da Neriman Hügül kardeşlerimiz vahşice öldürüldüler. Dilay Gül’ün katili telefon kayıtlarından tespit edilirken, Neriman Hügül’ü pompalı tüfekle öldüren kar maskeli katil hala yakalanmadı.

Kadın katillerinin, cinayetlerini tasarlayarak planlı bir soyguna gidermiş gibi maskeler takarak işledikleri bir ortamda hiçbirimiz güvende değiliz. Katliamların, bombaların, devlet  terörünün baştan ayağa kana buladığı ülkemizde, kadın olarak bir de erkek katillerin tehdidi altındayız. Üniversite öğrencisinden, ev kadınına;  öğretim görevlisinden , ilkokul mezununa…   yaş, meslek , sosyal konum ayırt etmeksizin tüm kadınları tehdit altında. Kadın katilleri de maskelerle, sopalarla , pompalı tüfeklerle ,bıçaklarla aramızda dolaşıyor . Tüm bunlara  son verecek yasa önerisi  ise, meclisin tozlu raflarında..

 
Evlilik teklifini reddeden , boşanmak isteyen , şiddete karşı çıkan , kendi hayatına sahip çıkan kadınların öldürüldüğü ; katillerinse hep iyi hallerinin görüldüğü sözde adalet sistemine  karşı çıkıyoruz. Hayatımızın bir parçası haline getirilmeye çalışılan bu baskı, korku ve şiddete karşı, bir kez daha hep birlikte sesimizi yükseltiyoruz ; artık yeter diyoruz!
 
Dilay Gül ve Neriman Hügül kardeşlerimizin davası davamızdır ; aileleri ailemizdir. Katiller yakalanıp hak ettikleri cezayı alana kadar , Özgecan Yasası çıkana kadar her gün hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Ailelerin yanında , adliyelerde, sokaklarda , sosyal- siyasi her alanda Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak katillerin karşısında hak mücadelemize  devam edeceğiz. 
Kadın katillerinin iyi hal indirimleriyle ödüllendirilmediği , adaletin gerçekten yerini bulduğu, kadının bir insan olarak eşit yaşam hakkının teslim edildiği o güne kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.
 
Dilay Gül ve  Neriman Hügül başta olmak üzere, hayatını kaybeden tüm kadın kardeşlerimizin  ailelerine başsağlığı diliyoruz.