Diyanet'in fetvaları devlet okullarında: Tacizci öğretmen derhal cezalandırılsın
18.1.2016
Diyanetin skandal “ensest fetvası”nın öncülüğünde gelişen taciz haberlerine bugün bir yenisi eklendi. Babanın kızına şehvet duymasını umursamayan; buna karşın kürtajı cinayetle eş tutan zihniyet okullarımıza kadar uzandı. İstanbul Beykoz’da bir din öğretmeni, pantolon giyen kız öğrencisine şehvet duyduğunu söyledi. Velilerin şikayetiyle ortaya çıkan olay, kadın düşmanı zihniyetin artık devletin okullarında beslendiğini gösterdi.

Ülke gündemi son bir haftadır IŞİD’i aratmayan haberlerle yankılanıyor.  Kızına, kardeşine tacizde bulunan imamlar, öğrencisine şehvet duyan öğretmen bunlardan sadece birkaçı. Hükümet ve  Diyanet  kanadından belirgin bir kınama duymadık. Hatta aileden sorumlu olduğu söylenen bakan, sapık fetvalarını desteklercesine Diyanet’e bir ziyarette bulundu. Zamanlaması manidardı!

 
Kadının kahkahası, konuşması, hamileliği, kürtajıyla ilgili her fırsatta yorum yapan yetkililer, bu defa sessiz kalmayı tercih ediyor. Bu sessizliği onay kabul eden kadın düşmanları ise her alanda kadınlara saldırmaya devam ediyor. “Tayt giydiği için karımı öldürdüm” diyen kadın katili, pantolon giyen öğrencisine şehvet duyan bir öğretmen kılığında karşımıza çıkıyor. Cezalandırılmayan; yetkililerin açıklamalarıyla sırtı sıvazlana kadın katilleri, tacizcileri aramızda. 
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, öğrencisine şehvet duyan öğretmen hakkında yasal işlemlerde bulunması için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu taciz karşısında öğrencilerin ve duyarlı velilerin yanında ve olayın takipçisi olacağız.
 
Son olarak hükümete, diyanete ve tüm siyasilere sesleniyoruz :
 
Kadın bedeni, kadın cinselliği üzerinden namus bekçiliği yapan zihniyeti ,çağlar öncesinden hortlamış sözde ahlak bekçilerini cesaretlendiren açıklamalarınıza derhal son verin!
 18.1.2016

Diyanet fetvalarının sonucu: Din Kültürü Öğretmeni; "Pantolon - tayt giyen kızlara şehvet duyuyorum"

18.1.2016

Gaziantep'te kadın cinayeti: 15 yıl önce ayrıldığı eşi tarafından öldürüldü