Eskişehir'de ilkokuldan itibaren babası tarafından cinsel saldırıya uğrayan kardeşimize sesleniyoruz
16.2.2016
Eskişehir’de 21 yaşındaki Z.A ilkokul 1.inci sınıftan 13 yaşına kadar babası tarafından cinsel saldırıya uğradı. Diyanet’in fetvasının hemen ardından Eskişehir’de yaşadığı ensest saldırıdan dolayı bize ulaşan kardeşimizle birlikte mücadele ettiğimiz gibi,bugün bir başka ensest cinsel saldırıdan dolayı davası görülen Z. kardeşimizin yanında olduğumuzu buradan söylüyoruz.

Eskişehir’de 21 yaşındaki Z.A ilkokul 1.inci sınıftan 13 yaşına kadar babası tarafından cinsel saldırıya uğradı. 18 yaşına geldiğinde tekrar babasının cinsel saldırısına uğrayan Z.A şikayetçi oldu.

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu yargılanan İ.T ve cinsel saldırıda bulunduğu Z.A ile avukatları katıldı. Duruşmada konuşan Z.A ilkokul1’inci sınıftan itibaren 13 yaşına kadar babasının cinsel saldırısına uğradığını ifade ederek “18 yaşıma gelince şikayet edeceğimi söyledim. Bana bir şey ispat edemezsin dedi. Tekrardan benle zorla ilişkiye girmeye başladı. Ben karşı koydukça tehdit etti ve annemi dövdü. Dayanamayarak şikayetçi oldum”dedi.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet’in babalar kızlarına şehvet duyabilir fetvasının ardından ensest cinsel saldırı haberleri kamuoyuna daha çok yansımaya başladı. Kadın şiddeti yok sayan açıklamasıyla bildiğimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ise Diyaneti ziyaret ederek bu açıklamayı iyice meşrulaştırdı. Aile Bakanlığı, Diyanet ve soruşturma başlatmayan bütün devlet organları el ele ensest ve diğer cinsel saldırıları meşrulaştırarak kız çocuklarını hedef gösterdi.

Hemen ardından İstanbul'un en işlek caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde 19 yaşında bir kardeşimiz cinsel saldırıya uğradı. Trabzon, Erzincan, Eskişehir’den ensest cinsel saldırı haberleri gündeme geldi. Günümüzde ülkedeki en önemli sorunlardan biri olan ensest cinsel saldırıların önlenmesi için devlet somut bir adım atmıyordu. Bundan da öte bunu meşrulaştıracak adımlar atınca ensest tecavüzde artış yaşandı ve bu haberler gündeme döküldü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak ensest ve diğer cinsel saldırılara sessiz kalmıyoruz. Diyanet’in fetvasının hemen ardından Eskişehir’de yaşadığı ensest saldırıdan dolayı bize ulaşan kardeşimizle birlikte mücadele ettiğimiz gibi,bugün bir başka ensest cinsel saldırıdan dolayı davası görülen Z. kardeşimizin yanında olduğumuzu buradan söylüyoruz:

Asla yalnız yürümüyorsun, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak yanındayız. Verdiğin adalet mücadelesi kadınların mücadelesidir, bizim mücadelemizdir. Davana sahip çıkıyoruz.

Bize ulaşmak için: 0534 256 2702