Konya'da çocuklarının babası tarafından öldürülen Elveda Battal kardeşimizin ailesine çağrımızdır
1.4.2016
Her gün erkek şiddeti tarafından ölüm tehdidi ile karşı karşıya bırakılıyor , cinayetlerin aksettirilmeye çalışıldığı gibi münferit olaylar olduğunu kabul etmiyoruz. Elveda’ya ve diğer kardeşlerimize yapılanlar devlet tarafından önü alınmadığı sürece hepimizin başına gelebileceklerin habercisidir.

 

Kadına yönelik şiddetin ısrarla yok sayılmaya, üstünün kapatılmaya çalışıldığı şu günlerde ülkenin dört bir yanından kadın cinayeti haberleri geliyor. Salı günü akşam saatlerinde Konya’nın Meram ilçesinde Elveda BATTAL adlı bir kardeşimiz daha erkek arkadaşı tarafından öldürüldü. 

 Elveda kardeşimizin kısa bir süre önce 3 çocuğunun babası olan erkek arkadaşından şiddet gördüğü için ayrıldığı ancak bir buçuk aylık ayrılığın ardından evine geri dönmek zorunda kaldığı öğrenildi. Çocuklar kapının önünde oynarken içerden gelen çığlık sesleri üzerine komşular polise haber verdi. Olay yerine gelen polis Elveda BATTAL’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Cinayetin ardından kaçan zanlı Hikmet İ. , Aydın’da jandarmaya teslim oldu. Hikmet İ.’nin  ilk ifadesinde “Bana bıçakla saldırmaya çalıştığı için öldürdüm” dediği öğrenildi. 

 Her gün erkek şiddeti tarafından  ölüm tehdidi ile karşı karşıya bırakılıyor , cinayetlerin aksettirilmeye çalışıldığı gibi münferit olaylar olduğunu kabul etmiyoruz.  Elveda’ya ve diğer kardeşlerimize yapılanlar devlet tarafından önü alınmadığı sürece hepimizin başına gelebileceklerin habercisidir.

 Buradan Elveda kardeşimizin ailesine çağrımızdır: Çocukları, kardeşimiz;  davaları mücadelemizdir. Elveda kardeşimizin davasının peşini bırakmayacağız !