Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na çağrımız ve açıklamamızdır
5.4.2016
Biri size hatırlatmalı ki , siyasal iktidarı olduğunuz bu ülkede geçtiğimiz yıl 306 kadın öldürüldü. Binlerce kadın cinsel saldırıya uğradı. Tacizciler, saldırganlar, iktidara yakınlıkları ile değerlendirilir oldular. İktidara yakın iş adamlarının kardeşleri, çocuğun cinsel istismarı suçundan serbest bırakıldı. Dostluk ziyareti yaptığınız kurumlar ensestle anılır oldu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında "çocukların cinsel istismarını ve kadına yönelik şiddeti önlemedeki ihmali" gerekçesiyle Meclis'e verilen önerge reddedildi. 
Görüsmeye bile alınmadan iktidarın oylarıyla reddedilen önerge sonrası , AKP'li vekillerin Bakan Ramazanoğlu'nu tebrik etmek için kuyruğa girdikleri haberini okuduk. Tüm vekiller, büyük bir kalabalık, oylama sonucundan memnun; gülümsüyor fotoğraflarda.
 
Sormak isteriz sayın vekiller;
    Bu neyin mutluluğudur? 
 
En az 45 çocuğun yıllarca tecavüze uğrayışını mı akladınız? Yılın ilk 3 ayında öldürülen 94 kadının hayatının üstünü mü örttünüz? Cinsel saldırıya uğrayan, yakılan, boğulan, baltayla, bıçakla , silahla öldürülen onlarca kadının yaşam hakları hiç birinizin aklına geldi mi? 
 
Tacizcilerin , saldırganların, kadın katillerinin elini kolunu sallayarak sokakta dolaştığı; küçücük çocukların malum evlerde hayatlarının karartıldığı bu ülkede, siz yetkililer hala gülebiliyorsanız devam ediniz sayın vekiller. Kutlamalarınıza, tebriklerinize devam ediniz.
 
Fakat biri size hatırlatmalı ki ,
     Siyasal iktidarı olduğunuz bu ülkede geçtiğimiz yıl 306 kadın öldürüldü. Binlerce kadın cinsel saldırıya uğradı. Tacizciler, saldırganlar, iktidara yakınlıkları ile değerlendirilir oldular.  İktidara yakın iş adamlarının kardeşleri, çocuğun cinsel istismarı suçundan serbest bırakıldı. Dostluk ziyareti yaptığınız kurumlar ensestle anılır oldu.
 
Tüm bunlara rağmen hala gülümseyerk birbirinizi tebrik edebilirsiniz fakat biz bu tebrikleri hak ettiğinizi düşünmüyoruz. Yetkilileri bu gösteriş yarışını bırakarak,  asıl görevlerini yapmaya çağırıyoruz. 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı derhal istifa etmeli ve yetkililer artık birbirini tebrik etmek yerine görevleri yapmalıdır.