Karaman Valiliği'nin yasağına karşı açıklamamız: Yasak, tecavüzcüleri aklatmaya yetmeyecek, orada olacağız !
19.4.2016
Tüm yasaklara ve engellemelere rağmen gerçeklerin üstünü örtmenize izin vermeyeceğiz. Tecavüzcüleri aklatmayacağız! Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, kamuoyuna duyurduğumuz gibi 20 Nisan saat 09:00’da Karaman Adliyesi’nde olacağız.

 

Karaman’da Ensar Vakfında çocukların cinsel istismarı davasının ilk duruşması, 20 Nisanda (yarın)  görülecek. Dava nedeniyle Karaman’da güvenlik önlemleri adı altında, çeşitli yasaklar ilan edildi. Davayı takip etmek isteyen kişi ve kurumların bir araya gelmesini ve doğacak protestoları  engellemek için, dava boyunca Karamanda her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, vb. etkinlikler Karaman Valiliği tarafından yasaklandı. 

Cinsel istismarlara ses çıkarmayarak Ensar Vakfı’na sahip çıkmanın peşine düşen iktidar,  güvenlik bahanesi ile yine olayın üstünü örtme çabasında. Tecavüzü engelleyemeyen, tecavüzcüleri aklamayı görev bilen yetkililer, dava günü de aynı tavrı sürdüreceklerini gösterdiler.  
Çocukların değil tecavüzcülerin yanında olduğunu bir kez daha gösterenlere, hala kurumu koruyup kollayanlara sesleniyoruz: Yargılanacaksınız!  

Tüm yasaklara ve engellemelere rağmen gerçeklerin üstünü örtmenize izin vermeyeceğiz. Tecavüzcüleri aklatmayacağız!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, kamuoyuna duyurduğumuz gibi 20 Nisan saat 09:00’da Karaman Adliyesi’nde olacağız.
20.4.2016

Cinsel taciz sonrası okulunda baskı gören kız öğrenci okulun camından aşağı atladı