Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için 1 Mayıs'a!
21.4.2016
Savaşla büyüttüğünüz , ölümlerle perçinlediğiniz iktidarınıza Hayır ! Barışın, yaşamın, emeğin hüküm sürdüğü bir gelecek için sokaklardan, meydanlardan haykırmaya devam edeceğiz. Zorbalığın, sömürünün olmadığı bir dünya için biz kadınlar, 1 Mayıs’ta biraradayız.

 

Öldürüldük, taciz edildik, saldırıya uğradık . Sadece kadın olduğumuz için, haklarımız erkek eliyle, erkek egemen devlet eliyle gasp edilmek istendi.Ama direndik, direneceğiz.

Yanlışa, haksızlığa, zulme alıştırmak ; boyun eğdirmek istediğiz biz kadınlar , kendi kararlarımızla, her yanlışa karşı daha da büyüyen mücadelemizle “Hayır ! ” diyoruz. Savaşla büyüttüğünüz , ölümlerle  perçinlediğiniz iktidarınıza Hayır ! Barışın, yaşamın, emeğin hüküm sürdüğü bir gelecek için sokaklardan, meydanlardan haykırmaya devam edeceğiz. Zorbalığın, sömürünün olmadığı bir dünya için  biz kadınlar, 1 Mayıs’ta biraradayız.

1 Mayıs’ta meydanlardayız !

İşyerinde tacize uğrayan, çalışmak istediği için öldürülen, boşanmak isteyince dövülen; yemek tuzluydu, pantolon ütüsüzdü diye şiddet gören kadın kardeşlerimizin hesabını sormak için 1 Mayıs’ta meydanlardayız !

Çalışan kadınların hakları için, grevlerde taciz nöbetlerinde, mobinge her türlü baskıya karşı yılmayan kadınlar için 1 Mayıs’ta meydanlardayız !

Boşanma, korunma, kürtaj, sezaryen gibi yasal haklarımıza bile göz dikenlerden, “kadın mıdır kız mıdır” diyenlerden hesap sormak için 1 Mayıs’ta meydanlardayız !

Kadın gülmez, kısa giymez, konuşmaz diyen; pembe taksiler, pembe metrolarla…  bizi sosyal hayattan kopartmak isteyenlerden hesap sormak için 1 Mayıs’ta meydanlardayız !

“O saatte sokakta ne işi vardı?” diyenlerden hesap sormak için 1 Mayıs’ta sokaklardayız!

Bizler , meydanlarda emeğin gücünü , kadının değerini ; yaşam hakkımızı ve özgürlüklerimizi  haykıracağız. Erkeğin kadını , zenginin fakiri , sermayenin emeği sömürmediği bir gelecek için isteklerimizi hep bir ağızdan haykıracağız.  Hırsıza , yolsuza , yandaşa , baskıya , zulme , talana karşı birlikte yürüyeceğiz.

 

Bu yıl 1 Mayıs’ta emeğin birleştiren gücünü, haklının zalimden hesap soruşunu gelin birlikte gösterelim. Hep birlikte yürüyelim, yalnız değiliz ve asla yalnız yürümeyeceğiz diyelim. 
20.4.2016

Cinsel taciz sonrası okulunda baskı gören kız öğrenci okulun camından aşağı atladı

22.4.2016

Değil beş yüz sene, beş bin sene de geçse değişmez bu kafa