Cinsel Şiddete ve Çocuk İstismarına Direneceğiz!
10.5.2016
Cinsel saldırılara, tacizlere, çocuk istismarına, kaçırılmalara, baskılara, kadına yönelik şiddetin her türlüsüne sessiz kalmıyoruz!

Kadınlar, yaşamlarının her alanındaki şiddete karşı, hakları için direniyor. Cinsel saldırılara, tacizlere, çocuk istismarına, kaçırılmalara, baskılara, kadına yönelik şiddetin her türlüsüne sessiz kalmıyor. İş yerinde tacize karşı direnen Zuhal Güneş gibi, Bağdat Caddesi’nde uğradığı tecavüzü gizlemeyen genç kadın kardeşimiz ve ailesi gibi, öğrenim gördüğü lisede tacize sessiz kalmayan Olcay kardeşimiz gibi daha nice kadın kardeşimiz tacizin, cinsel saldırıların karşısında susmuyor. Yozgat’ta Yenifakıllı Belediye Başkanı tarafından tacize uğrayan Dönüş A.’a sessiz kalmıyor. Makam koruma peşinde konuşanlara cevaben davasından vazgeçmeyen kadınlar yalnız değildir.

 
Tam da bu nedenle, mücadelemizi artık daha da genişletiyoruz. Şimdi, kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizin sürekliliği ve kararlılığıyla, kadınlarla ilgili her mesele bizim konumuzdur diyoruz. Son dönemde tacizler, cinsel saldırılar, çocuk istismarlarındaki artışı TÜİK’in verileri bile ortaya koyuyor. TÜİK’e göre 2002 yılından bugüne dek çocuk istismarında %434’lük artış olurken, cinsel tacizde ise %439’luk bir artış yaşandı. Bu gerçekler, mücadelenin nasıl hayati bir önemi olduğunu bir kez daha bize gösteriyor. 81 ilde takip ettiğimiz kadın cinayeti davalarında uygulanmasının önüne geçtiğimiz ceza indirimleri, mücadelemizle kazandığımız Koruma Kanunu ve daha pek çok kazanımlarımızın verdiği güçle, yaşam hakkı ve özgürlükleri için direnen her kadın kardeşimizle mücadelemizi birleştiriyoruz. Şimdiye dek kadın cinayetlerinin karşısında nasıl durduysak tacizin, tecavüzün, çocuk istismarının, cinsel saldırıların karşısında da tüm gücümüzle direniyoruz.
 
Her türlü hak mücadelesinde olduğu gibi, kadınların bu güçlü direnişinin karşısında dikilenler de elbette var. Tecavüzcü Ensar Vakfı’nı aklamak için uğraşanlar, gerici açıklamalarıyla IŞİD’le yarışan Diyanet’e kol kanat gerenler, “Bir kereden bir şey olmaz” pespayeliğini utanmazca yutturmaya çalışanlar, laikliği anayasadan çıkararak toplumu karanlık uçurumlara sürükleme rezilliğine soyunlar eninde sonunda yenilecekler. Çünkü haklarını almak için direnen kadınlar var.
 
Tüm kadın kardeşlerimizi tacizin, tecavüzün, cinsel saldırıların, çocuk istismarlarının, kaçırılmaların, kadın cinayetlerinin, kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile birlikte direnmeye çağırıyoruz.
 
Kadınlara ölümü, tecavüzü, tacizi reva görenler yenilecek; yaşam hakkı ve özgürlükleri için direnen kadınlar kazanacak!