Haklarımızdan Vazgeçmeyeceğiz! Komisyonu da Raporunu da Tanımıyoruz!
17.5.2016
AKP iktidarı tarafından mecliste kurulan "Boşanmayı Araştırma Komisyonu" cinsel şiddete uğrayan kadın ve istismara uğrayan çocukları, tecavüzcüsü ile evlendirmeyi öngören bir yasa değişikliği tasarlıyor. Bu sayede hem cinsel şiddet ceza almayacak hem de cinsel şiddet ve cinsel şiddet uygulayan, evlilik kurumu altında aklanacak.
AKP iktidarı süresince kadının yaşam alanı her geçen gün daralmış; özgürlük ve güvenli yaşam hakkına kast edilmiştir. İktidar sahipleri kadının temel haklarını gasp etmeye yönelik akıl ve mantık dışı açıklamalarda bulunmuştur. Şiddeti besleyen;  tecavüzcünün, katilin önüne siper olmak için yarışan bu yetkililer, çocuk istismarlarını bile aklamanın peşindedir.
 
Son olarak, Meclis'te kurulan Boşanmayı Araştırma Komisyonu, çocuk istismarcılarına, istismarda bulundukları çocukla evlendikleri takdirde ceza almamalarını sağlayacak rapor bu zihniyetin göstergesidir. Çocuğun tecavüzcüsüyle evlenerek kuracağı bir ailenin hayali kuranlar, artık gerçekten idrak yetisini tamamen yitirmiştir. 
 
Bu ülkede aile, kadın ve çocuklardan sorumlu kurum "Bir Kereden Bir şey Olmaz Bakanlığı"na dönüşmüştür. Diyanet dediğimiz kurum ensesti, çocuk istismarını meşrulaştırma derdine düşmüştür. Meclisin boşanmaları araştırma komisyonu "Tecavüzcüyü Ödüllendirme Komisyonu"na dönüşmüştür. 
 
Yolunu şaşırmış bu kurumlar karşısında elbette ki susmayacak ve sinmeyeceğiz. Yaşam hakkımızı ve çocuklarımızın güvenli yaşam hakkını bu işlevini yitirmiş kurumlara emanet etmeyeceğiz. Cinsel şiddeti, tacizi, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz. Evde, işyerinde, sokakta, okulda her yerde kadını ve çocuğu yok sayan uygulamalara karşı direneceğiz. Ve kazanan kadınların mücadelesi olacak!
 17.5.2016

TBMM Boşanma Komisyonundan çıkan skandal sonuç: Çocuklar istismarcıyla evlendirilecek