Kadınlar ve Çocuklar için Biz Varız!
3.6.2016
Kuruluşundan bu yana kadın kurtuluş mücadelesini büyüterek sürdüren platformumuz tüm Türkiye'de örgütleniyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, ülkenin her bölgesinde üyelerimizin seçtiği yürütme kurullarıyla, temsilciliklerimizi oluşturuyoruz.

 

Her Yerdeyiz
 
Tek bir ilde değil, kadınların olduğu her yerde, her türlü hak ihlaline karşı mücadele ediyoruz. Kadın mücadelesini tüm Türkiye'ye yayıyoruz.
 
 
Biz Varız
 
Liselerde, üniversitelerde, işyerlerinde, sokakta taciz, tecavüz yani cinsel şiddete; Ensar'da ya da bir ilkokulda çocuğun sinsel istismarına; her kuşaktan meslekten kadın cinayetlerine; mobbing, güvencesiz çalışma koşulları ve kadınların işyerlerinde yaşadığı tüm sorunlara, hak ihlalinin her türlüsüne karşı kadınlar ve çocuklar yalnız değildir!  
Biz varız!
 
 
Mücadelemizi Büyütüyoruz
 
Kadının yaşam hakkı için yola çıkan platformumuz, gücü, örgütlülüğü ve kamuoyu üzerindeki etkisiyle artık kadın ve çocuklara dair her türlü hak ihlalinde adalet arayanların başvurduğu ilk merci olmuştur. Sorumluluğumuzun bilincinde; gücümüzün farkındayız.
 
Temsilciliklerimiz

Platformumuzun Ankara, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Bursa, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Niğde, Samsun, Tekirdağ, Tuncelive Yalova'da temsilcilikleri bulunmaktadır.
 
Yeni Temsilcilik için
 
Siz de kadınlar ve çocuklar için yaşanabilir bir ülke için yaratmak için bulunduğunuz ilde kadınları bir araya getirip toplantı yapabilir, dökümanlarımızın o ilde yayılmasını sağlayabilir, kadınlara ve çocuklara yönelik bir saldırı varsa kamuoyu yaratabilir, gücümüze güç katabilirsiniz.
 
Sessiz kalmayalım, asla yalnız yürümeyelim.
 
Siz de ilinizde temsilcimiz olun!
 
 3.6.2016

Metrobüste bir kadına cinsel şiddet uygulayan adam diğer yolcular tarafından dövüldü