Liseli Kadınlar Eşitliği ve Özgürlüğü Kazanacak
29.4.2021
Bizler bugün pandemi de sınav olmaz diye nasıl bir araya geldiysek yarınları kazanmak için de bir araya geleceğiz. Eşitliği ve özgürlüğümüzü kazanacağız.

Bu 1 Mayıs’ı haklarımız için mücadele ederken karşılıyoruz. Koskocaman pandemiyle bir buçuk yıl geçirdik. Koronayı bahane edip yasaklar koyanlar, pandeminin başından beri interneti, bilgisayarı olmayan binlerce sıra arkadaşımızın sesini duymadılar. Vaka sayılarının yüksekliğine bakmadan 2 buçuk milyon liseliyi sokaklara döküp aynı sınıflara doldurdular. Bu da yetmedi eşit ve özgür yaşam hakları için mücadele eden kadınların karşısında İstanbul sözleşmesine el uzattılar, işçileri sırf sömürü düzeni devam etsin diye ölümüne çalıştırdılar. LGBTİQ+ları hedef gösterdiler, üniversitelere kayyımları atadılar. 


Ama bu hak gasplarının karşısında bu ülkenin liselileri, işçileri, kadınları, gençleri itirazlarını da yükseltiyor. Bizler bu düzenin bize bir gelecek vermediğini görüyoruz. Bugün sınav kapısında bekliyoruz yarın ise iş kapılarında bekleyeceğiz. Değişmez denilen her şey elbet değişecek. Bizler bugün pandemide sınav olmaz diye nasıl bir araya geldiysek yarınları kazanmak için de bir araya geleceğiz. Eşitliği ve özgürlüğümüzü kazanacağız. Yaşasın 1 Mayıs   • YAZAR
  • Editor


29.4.2021

Üniversitede, evde, işte; Örgütlü mücadelemizle özgürlüğümüzü kazanacağız!