Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclislerinden Emektarlara Çağrı
6.6.2023
**

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclislerinin değerli emektarları;

Karşımızda tarihin en karanlık Meclis çoğunluğu ve durdurulması zorunlu bir Taliban zihniyeti var. Seçim süreci bitmiş olabilir ancak kadın mücadelesi asıl şimdi başlıyor. Önemli bir sorumluluk bizi bekliyor. Özellikle de bu mücadelenin emektarı olan arkadaşlarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Şimdiye kadar eylemlerimize katılmış, davalarımızı izlemiş, toplantılarımıza katılmış tüm kadınların ve LGBTİQ+'ların eline, emeğine sağlık. Hepimizin emeğiyle seçimlerden hemen sonra 2000'e yakın arkadaşımız aramıza katıldı. Bizi şimdilik uzaktan takip eden, katılmak isteyen belki daha binlerce arkadaşımız var. 13 yıllık mücadele tarihimizde emeği olan binlerce kadın sayesinde bugünleri umutla karşılayabildik. Daha önce yaptık, yine yaparız. Elbette yine hep beraber, omuz omuza.

Tüm illerde seferber olalım. Yeni katılan arkadaşlarımızın sizlerin varlığına, deneyimine çok ihtiyacı olacak. Her toplantı, her eylem, her dava, her stant, her bildiri artık bizim için çok önemli. El ele, akıl akıla verirsek, kenetlenirsek aşamayacağımız engel kalmayacak.

 
3.7.2023

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Haziran 2023 Raporu