Münevver Davasında Polis Tanıklığı
7.2.2013
İstanbul I Münevver Karabulut davasında tanık olarak dinlenilen karakol tim komutanı Deniz Deniz, Cem Garipoğlu'nun bir nalburdan testere aldığının ip uçlarını ve görüntülerini tespit ettiklerini belirtti.

 15 Eylül 2011, Münevver Karabulut'un öldürüldüğü gün Cem Garipoğlu'nun evinde bulunan parayı tutanağa geçirmedikleri ve güvenlik kamerası görüntülerini yeterince incelemedikleri iddiası ile haklarında dava açılan 6 polis memuru ile görüntüleri sildiği iddia edilen 3 site görevlisinin yargılanmasına devam edildi.


Testerenin Alınış Görüntüleri Tespit Edildi
Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada tanık olarak dinlenilen Deniz Deniz , olay tarihinde Bahçeşehir Jandarma Karakolu'nda asayiş tim komutanı olarak görev yaptığını söyledi. Sanıklardan Sami Avcı'nın ve Gökmen Karadağ'ın soruşturmada görev alan polis memurları olduklarını ve onlarla 3-4 gün birlikte çalıştıklarını belirtti.


Cem Garipoğlu tarafından alınmış olan testerenin görüntülerini tespit ettiklerini anlatan Deniz,bu testerenin evin içinde bulunup bulunmadını ve olay ile ilgili olarak kullanılıp kullanılmadığı konusunda bilgisi olmadığını ifade etti.


Tüm Kamera Kayıtları İncelendi
Deniz, Münevver Karabulut 'un öldürüldüğü iddia edilen villaya giden yoldaki tüm kamera kayıtları ile çevre vilların komşu kamera kayıtlarının incelendiğini anlattı. Bununla birlikte Garipoğlu'nun bulunması muhtemel arkadaşlarının evini ve gittiği mekanları aradıklarını söyledi.


Ertelenen duruşmada, polislerle komşu villalara ait 4 ya da 5 kamera incelediklerini belirten Deniz, birisinin bozuk olmasına rağmen polislerin yine de kamerayı görmek istediklerini, diğer 3 kameranın ise polislerin izlediğini ve kendisinin sadece yanlarında bulunduğunu söyledi.


Dava ile ilgili olarak polislerin 1 ile 3'er yıl arasında, diğer 3 sanığın da 6 ay ile 5'er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.