24 saatte 4 can, Fatma Şahin artık cevap ver
18.12.2013
Son 24 saat içinde 4 kadın kardeşimiz öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak söyledik ve söylemeye devam ediyoruz, devlet yetkilileri yerinde suskunca oturduğu sürece kadınlar öldürülmeye devam edecek. Kadına şiddet azaldı diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin şimdi cevap versin bakalım, 24 saatte öldürülen 4 kadın kardeşimiz yaşamda tutulamaz mıydı?

Kadın cinayetlerinin acı gerçekliğiyle her gün defalarca karşılaşıyoruz. Bizler Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak  adliye önlerinde, mahkeme salonlarında, sokaklarda ve meydanlarda kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizi sürdürürken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadın cinayetlerini görmezden geliyor.

Her açıklamasında göğsünü gererek konuşmasını yapan ve kadın cinayetlerinin azaldığını söyleyen Fatma Şahin, 24 saat içinde öldürülen 4 kadın kardeşimiz için derhal açıklama yapmalıdır. Soruyoruz Fatma Şahin’e, 24 saatte öldürülen 4 kadın kardeşimiz yaşamda tutulamaz mıydı?

Öldürülen 4 kadın hayatta tutulamaz mıydı Fatma Şahin?
Antalya’da 20 yaşındaki Şeyma Şentürk boşanmak istediği eşi tarafından annesi ve babasıyla beraber av tüfeğiyle vurularak can verdi. Bir aile katledildi Fatma Şahin, ne diyorsun? Şimdi cevap ver!

İzmir’de korumasının bittiği gün eski eşi tarafından, 2 yaşındaki oğlunun gözü önünde 6 yerinden bıçaklanarak öldürülen 38 yaşındaki Serpil Erfındık’ı o kağıt üstündeki koruma kararı bile koruyabiliyormuş demek ki. Katil, o kağıt üstündeki korumanın bitmesini bekledi cinayeti işlemek için. Koruma, kadınların yaşamı demek, görüyor musun Fatma Şahin? Şimdi cevap ver!

Çorum’da 42 yaşındaki Melek Yalçın, bir piyango bileti yüzünden eşi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Erkekler için kadının hayatı bu kadar değersiz ve cinayet basit. Sen hala erkekleri rehabilite etmekten mi bahsediyorsun Fatma Şahin? Şimdi cevap ver!

Yalova’da 28 yaşındaki üç çocuk eşi tarafından “kıskanıldığı için” vurularak öldürüldü. Üç çocuk talimatını destekliyorsun ama 3 çocuk annesi bir kadının öldürülmesine neden sessiz kalıyorsun Fatma Şahin? Şimdi cevap ver!

Bu sessizlik nereye kadar?
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Fatma Şahin’e tüm sorularımızı soruyoruz ve cevap bekliyoruz. 
24 saatte öldürülen 4 kadın kardeşimiz için,
Türkiye’nin 4 ayrı yerinde ciğeri yanan acılı aileler için,
Bugüne kadar sorumlusu olduğunuz öldürülen tüm kadın kardeşlerimiz için,
Kadın cinayetlerini durdurma mücadelesine baş koyanlar için,
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak o koltukta oturmaya devam ettiğin sürece bu sorulara cevap vermek, kadın cinayetlerini gündemine almak, kadınları korumak, adaleti sağlamak zorundasın Fatma Şahin.

Kadın kardeşlerimize sahip çıkıyoruz, sorumlulardan hesap soruyoruz
Türkiye’nin 4 ayrı yerinde öldürülen kadın kardeşlerimize sahip çıkıyoruz, katillerinin peşinde olacağız.
Katil elbette ki tetiği çeken, bıçaklayan, kadınları kolayca öldürülebilir gören ve öldüren erkekler. Ancak kadınların korunmasından ve yaşamda kalmasından sorumlu bakanlar, başbakan, polisler, savcılar, mülki amirler  her kadın cinayetinin de birebir sorumlusudur.

Görevinizi yapın
Devlet yetkilileri yolsuzluğa, rüşvete kafa yorup plan yapacaklarına, evlerine para sayma makineleri, para kasaları alacaklarına asıl görevlerine, halk için çalışmaya dönsünler. Toplumun yarısını oluşturan kadınların her gün öldürülmesine sessiz kalanlar, işte bu yüzden cinayetlerin de ortağıdır!

Fatma Şahin’e tekrar sesleniyoruz ve diyoruz ki 24 saatte öldürülen 4 kadın kardeşimiz için 24 saati geçirmeden, gereken açıklamayı yap, sorularımıza cevap ver!