Hanime Arslan'ın hesabını soruyoruz
11.3.2014
Bugün çağlayan adliyesinde 41 yaşındaki Hanime Arslan, eşinden beş yıl önce boşandı, ancak tehditlerin devam etmesi nedeniyle şikayetçi oldu. Eski kocasının tehditten 11 ay cezasının kesinleşmesi nedeni ile azmettirdiği 21 yaşındaki oğlu tarafından vuruldu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Üstelik yanında koruması varken adliye sarayında gerçekleşen bu cinayet, kadın kardeşlerimizin ne yazık ki korunamadığı gerçeğini bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

Biz kadınlar yaşama hakkımızı hükümetin bütün organlarında kaybediyoruz ve ne yazık ki AKP zihniyeti kadın cinayetlerini günden güne arttırıyor.

Bizler bugün cinayetin gerçekleştiği adliyede yakalarımızda kokartlarımız olduğunda bile tehlike arz edip içeriye alınmadık. Peki, şimdi soruyoruz. Bu mu sizlerin yoğun güvenlik önlemleri ile dolu ADALET SARAYI’ nız. Hani Hanime’miz !!!

Yapılan her açıklamada sözde güvenlik önlemlerinin çok yoğun olduğundan, adalet saraylarımızın büyüklüğünden koltukları kabaran bakanlarımız bakalım bugün Hanime kardeşimizin öldürülmesiyle ilgili hangi masumane ifadeleri kullanacaklar.

Hangi polis, hangi koruma !!!

Biz Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak 8 Mart’ta Gezi Parkı’nda  bu hükümetin polisleri tarafından itilip, kakıldık, hakarete uğradık, durdurulmaya çalışıldık. Daha iki gün önce kadın cinayetlerini durdurmak isteyen kadınlara saldıran AKP’NİN POLİSİ bugün mü bizleri koruyacaktı. Dünya kadınlar gününde,   kadın ve çocuklara yönelik şiddete sıfır tolerans gösteriyoruz diyen başbakan bugün görsün bu tabloyu. Biz kadınlar doğurduklarımız tarafından öldürülüyoruz.

Kadın cinayetlerini durduracağız platformu olarak şiddete uğrayan kadınlarımızı, öldürülen kadınlarımızı unutmayacağız ve unutturmayacağız. Haklı davamızı asla bırakmayacağız. Bu yolda hiçbirimiz yalnız değiliz.

AKP’yi susturacağız, kadın cinayetlerini durduracağız.    


  • YAZAR
  • Editor