Haziran ayı kadın cinayeti davalarımız
30.6.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, her zaman olduğu gibi, 2014 Haziran ayında da öldürülen kadın kardeşlerimize adalet için adliye önlerindeydik. Kadın cinayetlerine caydırıcı olacak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi için "Katillere ağır ceza" diyerek mahkemelere, hakimlere dışarıdan sesimizi duyurduk. Mahkemele salonlarında ise avukatlarımızla yine takipteydik. İşte Haziran ayında takip ettiğimiz davalar ve sonuçları:

Haziran Ayı Davaları:

18 Haziran 2014

İzmir Adliyesi-Serpil Erfındık Davası:

Serpil ailesinin araştırma talepleri büyük ölçüde mahkeme tarafından kabul edildi. Yargılamaya devam edilecek. Bir sonraki duruşma 11 Eylül saat 10.40’ta görülecek.

 

20 Haziran 2014

Gebze Adliyesi-Mehtap Bülbül Davası:

Savcı, mütalaasını verdi, mütalaada sanık için haksız tahrik indirimi talep edildi. Bir sonraki duruşma karar duruşması olacak, 30 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’da görülecek.

 

24 Haziran 2014

Muğla Adliyesi- Sedef Berberoğlu Davası:

Bir sonraki duruşmada tanıklar dinlenecek, telefon kayıtları mahkemeye gelecek. Bir sonraki duruşma 16 Eylül günü saat 13.30’da görülecek.

 

25 Haziran 2014

İzmir Adliyesi -Nuray Çelik Davası:

Sanığın hastaneden ceza ehliyeti tamdır raporu geldi ancak sanık rapora itiraz ettiği için rapor, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Dava, 17 Eylül saat 13.40’a ertelendi.

 

Uşak Adliyesi - Sevim Gündoğdu Davası:

Sanık rapor için hastanede olduğundan avukati da  mazeret bildirdiği için duruşma görülmedi. Dava, 17 Temmuz saat 14.00’a ertelendi.

 

30 Haziran 2014

Gebze Adliyesi-Mehtap Bülbül Davası:

Bir buçuk senedir süren dava 30 Haziran'da sonuçlandı. Davada Mehtap'ın katili hakkında tahrik indirimi isteyen savcının mütalaasına ters olarak hakim haksız tahrik indirimi vermedi. Mehtap'ın katili müebbet hapis cezaı aldı.