Zehra kardeşimize sahip çıkıyoruz
25.5.2013
Kütahya'da park halinde bulunan araçta ateşli silahla vurularak öldürülmüş kadın cesedi bulundu.

Kütahya'da 21 Mart Perşembe günü akşam saatlerinde 155'in aranıp adres verilerek "Arabada ceset var, gidin alın." denilmesi üzerine kadın cinayeti tespit edildi. İhbar üzerine hareket eden polis ekipleri park halindeki aracın arka koltuğunda yarı çıplak halde göğsünden av tüfeğiyle vurularak öldürülen genç kadının cesedine ulaştı.

 

Araç, içesindeki cesetle birlikte çekiciye yüklenerek Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanenin morg giriş kapısı önünde aracın kapıları çilingir yardımıyla açıldı. Av tüfeğiyle vurularak öldürülen kadının 25 yaşındaki Ümit Zehra Aydar olduğu belirlendi. Ceset, yapılan incelemenin ardın hastanenin morguna kaldırıldı.  Aracın bagajında cinayetin işlenildiği sanılan av tüfeği bulundu.

 
Kütahya Emniyet Müdürlüğü kadın cinayetinin zanlısı olarak araç sahibi Kadir Demir'in oğlu Semih Demir ve arkadaşı Orhan Saltan'ı Bahçelievler Mahallesi'nde saklandıkları bir evde yakaladı. 2 zanlı gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
 
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Ümit Zehra'ya sahip çıkıyoruz
 
Türkiye'de her gün 5 kadın öldürülmeye devam ediyor.  Öldürülen her kadın kardeşimize sahip çıktığımız gibi Ümit Zehra Aydar'a da sahip çıkıyoruz. Kadın cinayetlerini açığa çıkarmaya ve kadın katillerini yargılatacağımıza dair öldürülen kadın kardeşimiz Ümit Zehra Aydar'a ve tüm kadınlara söz veriyoruz. Kadın katillerinin gereken en ağır cezayı almaları için yılmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. 
 
Başbakan, kadın cinayetleriyle ilgili olarak "gerekeni yapacağını" söylemişti. Kadın kardeşlerimiz öldürülmeye devam ederken Başbakan'ı sözünün arkasında durmaya, tüm yetkilileri kadın cinayetlerini durdurmak için görevlerinin başına çağırıyoruz.