Öldürülen Gülşen kardeşimize sahip çıkıyoruz
25.5.2013
Ankara'da eşi tarafından öldürülen Gülşen Yavuz'a sahip çıkıyoruz.

Gülşen Yavuz dün gece Ankara Yenimahalle'de, 01.00 sıralarında kendi evinde eşi Yılmaz Yavuz tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Evden uzaklaştırma kararı olduğu halde eve av tüfeğiyle gelerek Gülşen'i öldüren Yılmaz Yavuz olay yerinden kaçtı.

 
Gülşen Yavuz'a sahip çıkıyoruz
 
Öldürülen her kadına sahip çıktığımız gibi Ankara'da öldürülen kadın kardeşimiz Gülşen Yavuz'a sahip çıkıyoruz. Gülşen Yavuz'un katilinden  hesap sormak, katilini yargılatmak ve ağır ceza verdirmek için mücadeleye edeceğiz. Gülşen kardeşimize söz veriyoruz, katilinden hesap soracağız. Buradan Gülşen'in ailesine sesleniyoruz : Yalnız değilsiniz. Gülşen kardeşimizin katilinin peşine birlikte düşelim, Gülşen'in katiline hak ettiği ağır cezayı verdirelim.
 
Bütün kadın kardeşlerimizi kadın cinayetlerine karşı mücadele etmeye, tek ses olmaya çağırıyoruz. Hiçbir kadın yalnız değil, asla yalnız yürümeyeceksin.
 
 
Devlet Gülşen'i neden korumadı ?
 
Gülşen Yavuz, dört çocuğuyla birlikte yaşadığı evine Yılmaz Yavuz'un girmemesi için evden uzaklaştırma cezası aldırtmıştı. Yılmaz Yavuz hakkında evden uzaklaştırılma kararı olduğu halde elini kolunu sallayarak Gülşen'in yaşadığı eve gitti. Gülşen devlete başvurarak uzaklaştırma kararı almışken, devlet Gülşen'i neden korumadı ? Neden göz göre göre katilin elinde tüfeğiyle yaklaşmaması gereken eve girmesine izin verildi ? Kadınlar sessiz kalmayarak erkeğe rağmen devlete başvurarak yardım istiyor ama devlet kadını korumuyor.
 
Platformumuzun basıncıyla çıkan koruma yasasının yönetmeliğini uygulatmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadın kardeşlerimiz, korunmadığı için öldürülürken bizler buna sessiz kalmayacağız.
 

Kadın cinayetlerini durdurmak için yetkililer göreve
 
Gözlerimizin önünde olan kadın cinayetlerini durdurmak çin gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Kadınlar artık sessiz kalmıyorlar ve kendilerierkeğe rağmen yardım çığlığıyla devlete sesleniyorlar. Uzaklaştırma kararı olan Yavuz Yılmaz'ın eve girerek eşi Gülşen Yavuz'u öldürmesinin hesabını Gülşen'i korumayanlardan da  soracağız. 
 
Her gün 5 kadın kadın kardeşimiz korunmadığı için öldürülürken buradan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e sesleniyoruz : Fatma Şahin kadınları korumanız için daha kaç kadın kardeşimizin hayatını kaybetmesi gerekiyor ? Buradan Başbakan'a ve Cumhurbaşkanı'na sesleniyoruz : Kadın cinayetlerini durdurmak için “yapılması gereken” neyse yapılsın ve kadın cinayetleri artık dursun. Bizler, artık bir kadın kardeşimizi daha kaybetmek istemiyoruz. Kadın cinayetlerini durdurmak için tüm yetkilileri görev başına çağırıyoruz.