Karaman cinayetinin peşindeyiz
25.5.2013
Karaman'da öldürüldükten sonra yakılan kadın kardeşimize sahip çıkıyoruz.

Karaman Elmaşehir Mahallesi, Fisandun Köy'ü yolunda bugün 35 yaşlarında bir kadın cesedi bulundu. Kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldükten sonra yakıldığı belirlenen kadın kardeşimizin kimliği belirnemedi.

 
 
Kadın kardeşimizin kimliği neden belirlenemiyor? 
 
Karamanda öldürülen kadın kardeşimizin kimliği halen belirlenebilmiş değil. Bizler buradan yetkililere soruyoruz : Kadınların hayatı bu kadar ucuz mu ? Kadın kardeşimizin kimliği neden halen belirlenemedi ? Devlet, kadın katillerine caydırıcı cezalar vermeyerek her gün 5 kadının ölümüne sebep oluyor. Bugün Karaman'da öldürülen kadın kardeşimiz, bu işleyişin en bariz göstergesidir. Kadın kardeşimizin kısa sürede kimliğinin belirlenerek katilinin yakalanmasını talep ediyoruz.
 
 
Öldürülen kadın kardeşimize sahip çıkıyoruz
 
Karaman'da öldürülen kadın kardeşimize sahip çıkıyoruz. Kardeşimizin kimliğinin belirlenmesi, onun katilinin ya da katillerinin bulunması için Platform olarak çaba göstereceğiz. Öldürülen kadın kardeşimizin ailesine sesleniyoruz : Kızınızın katilinin tespit edilmesi ve yargılanması sürecinde asla yalnız olmayacaksınız. Kadın kardeşimizi, öldürdükten sonra yakacak kadar canileşmiş katile, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldırtmak için mücadele edeceğiz. Öldürülen kadın kardeşimize ve ailesine söz veriyoruz, bu işin takipçisi olacağız.
 

Yetkililer gerekeni yapmalı
 
Kadınları korunmadığı, kadın katillerine ağır ceza verilmediği bir adalet sisteminde her gün 5 kadın kardeşimizin hayatını kaybetmesi olağan dışı bir durum olmuyor. Ancak biz, göz göre göre gelen kadın cinayetlerini kabul etmiyoruz. Kadın cinayetlerini durdurmak için Fatma Şahin, Başbakan, Cumhurbaşkanı ne gerekiyorsa yapmalıdır.
 
Kadın kardeşlerimizin ölümlerine seyirci olmayacağız. Yaşam hakkımız için mücadele etmekten asla yılmayacağız. Tüm kadınları, bizlerle birlik olmaya ve kadın cinayetlerine karşı mücadele etmeye çağırıyoruz.