Hülya Ege kardeşimize sahip çıkıyoruz
25.5.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Şanlıurfa'da uzman çavuş eşi tarafından kafasına 10 kurşun sıkılarak öldürülen 27 yaşındaki Hülya Ege'nin hesabını soracağız.

Eşinden ayrılmak istediği için öldürülen Hülya Ege kardeşimize sahip çıkıyoruz. Her gün 5 kadın kendi hayatına dair karar aldığı için öldürülürken bizler bu cinayetlere sessiz kalmayacağız.

 
 
Caydırıcı olmayan cezanın sonucu : Kadın cinayeti
 
Hülya Ege'nin dışarıdayken yanına gelen ve tartışma başlatan eşi İbrahim Ege, eşinin kafasına 10 kurşun sıkarak öldürdü. Yol ortasında, hiç korkmadan Hülya kardeşimizi öldüren İbrahim Ege, yasalardan, kadın katillerine verilen cezai indirimlerden cesaret alarak bu cinayeti işledi. Bir kadının  can güvenliği, yasalarla korunmayacaksa kadınları kim koruyacak ? Kadın katillerine verilen her indirim, yeni bir kadın kardeşimizin ölümüne yol açıyor. Devlet, kadın katillerine gereken caydırıcı nitelikte ağır ceza vererek, kadın cinayetlerini önlemek zorundadır.
 
 
Hülya Ege'ye sahip çıkıyoruz
 
Şanlıurfa'da kendi hayatına dair karar alarak eşinden boşanmak istediği için öldürülen kadın kardeşimiz Hülya Ege'ye sahip çıkıyoruz. Hülya kardeşimizin yakalanan katili İbrahim Ege'nin ağır ceza alabilmesi için bu işin peşinde olacağız. Buradan Hülya Ege'nin ailesine sesleniyoruz : Hülya'nın katilinin hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alabilmesi için birlikte mücadele edelim. Hülya kardeşimizin hesabını sorarken, asla yalnız olmayacaksınız. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Hülya kardeşimize ve ailesine söz veriyoruz : Hülya'nın katilinin hak ettiği cezayı aldırtmak için bu davanın takipçisi olacağız.
 
Uzman Çavuş İbrahim Ege elini kolunu sallayarak görev yaptığı Şırnak birliğinden izinsiz olarak çıkarak, Hülya Ege'yi öldürdü. Beylik tabancasıyla, Hülya kardeşimizin kafasına 10 kurşun sıkarak öldüren cani katil nasıl böyle rahatça birliğinden çıkabiliyor ? Cinayet işlemek için birliğinden çıkan katilin bu geniş imkanlarının hesabını kim verecek ?
 
 
Tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz
 
Kadın cinayetlerini durdurmak için tüm yetkilileri görev başına çağırarak, kadın katillerinin ağır ceza almalarını talep ediyoruz. Her gün 5 kadın kardeşimizin kendi hayatlarına dair karar almak istedikleri için öldürüldüğü gerçekliğini görmezden gelen devlet, kadınları koruyacak etkin yasalar çıkarmak zorundadır. Göz göre göre gelen ölümlere seyirci kalmak, kadın cinayetlerine ortak olmak demektir. Başbakan kadın cinayetleriyle ilgili söylediklerinin ardını getirerek, bu ülkede her gün öldürülen 5 kadına ve öldürülen kadınların ailelerine sahip çıkmalıdır. Cumhurbaşkanı görevinin gereğini yaparak kadınları korumayı, katillerine ağır ceza vermeyi sağlayacak yasalar çıkmasını sağlamalıdır. 
 
 
Konya'da ölen Çağla'nın ölüm sebebi açıklansın
 
Konya'da evinde ölü bulunan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Çağla Aydın'ın ölüm sebebi halen belirlenebilmiş değil. Çağla kardeşimizin otopsisinin bir an önce yapılarak ölüm sebebinin belirlenmesini Platform olarak talep ediyoruz.