Fatma Atagün'ün katili hesap verecek
25.5.2013
Diyarbakır'da öldürülen genç kadın kardeşimiz Fatma Atagün'e sahip çıkıyoruz.
15 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Atagün dün Diyarbakır'da, ayrıldığı erkek arkadaşı Aydın Keleş tarafından 10'dan fazla yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Daha önce Fatma Atagün'ü kaçırma girişimlerinde bulunan Aydın Keleş, Fatma Atagün'den bir kez daha ret cevabını alınca, cinayeti işledi. Fatma Atagün, Aydın Keleş tarafından rahatsız edildiğini ailesine bildirmiş hatta ailesi Bingöl'de okuyan Fatma'nın okulunu değiştirerek Dicle'ye taşımışlardı.
 

Fatma Atagün'nün hesabını soracağız
 
Ayrıldığı erkek arkadaşı Aydın Keleş tarafından hayatı sonlandırılan genç kadın kardeşimiz Fatma Atagün'e sahip çıkıyoruz. Lise öğrencisi kardeşimizi canice öldüren katil, Fatma'nın hesabını vermek zorundadır. Fatma'nın katili ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmalıdır.
 
Fatma Atagün'ün ailesine sesleniyoruz : Genç kadın kardeşimizi öldüren katil Aydın Keleş'in hak ettiği ağır cezayı alması için birlikte mücadele edelim. Biz, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak öldürülen kadın kardeşimiz Fatma'ya ve Fatma'nın ailesine söz veriyoruz : Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Kardeşimizin hayatını sonlandıran katil hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alana kadar bu davanın takipçisi olacağız.
 
 
Katil, sosyal medyadan cinayeti duyurmuş
 
Fatma Atagün'ün katili 23 yaşındaki Aydın Keleş, sosyal paylaşım sitesi facebook'taki sayfasına, "Canım yandığında, cennetti yaşattıklarıma, cehennemide yaşatırım" şeklinde yazılar yazdı. Bingöl'den ayrılan ve memleketine dönen Fatma'nın ardından katil Keleş Diyarbakır'a cinayeti tasarlayarak gitmiştir.
 

Fatma'nın katiline ağır ceza verilsin
 
Fatma Atagün'ün katili Aydın Keleş'e ağır ceza verilmelidir. Göz göre göre, tasarlanarak işlenen bu cinayete hiçbir şekilde cezai bir indirim uygulanmamalıdır. Fatma kardeşimizin hayatını genç yaşında sonlandıran katil Keleş'ten hesap soracağız.
 
Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz : İşte bir kadın kardeşimiz daha ölümünün gelişini izledi. Kadın katillerine caydırıcı cezalar verilmediği sürece her gün 5 kadın kardeşimiz daha öldürülmeye devam edecek. Devlet, kadın kaillerine indirim değil, ağır ceza versin, kadın cinayetlerini durdursun.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak bizler, tek bir kadın kardeşimiz öldürülmeyene kadar, kadınların yaşam hakkı için mücadele edeceğiz. Kızları öldürülen ailelere, tüm kadın kardeşlerimize çağrımızdır : Kadın cinayetlerine karşı birlikte mücadele edelim, yaşam hakkımızı alalım.