Hatice Sarıkaya kardeşimize sahip çıkıyoruz
25.5.2013
Nevşehir'de öldürülen Hatice Sarıkaya kardeşimize sahip çıkarak katilinden hesap soracağımızı duyuruyoruz.
Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde, cezaevinden çıkan 32 yaşındaki Duran Akkuzu, boşandığı ve yeniden bir araya gelmeyi kabul etmeyen eşi Hatice Sarıkaya’yı boğazını keserek katletti.
 
 
Hayatına yön vermek isteyen kadınlar öldürülüyor
 
Türkiye'de her gün 5 kadın kardeşimiz öldürülmeye devam ederken, kadınlar eşlerinden gördükleri şiddete katlanmayarak ya da herhangi bir sebeple kocalarından, sevgililerinden ayrılmak istediklerinde öldürülüyorlar. Kocasından boşandıktan sonra bile ölüm tehditleri almaya devam eden kadınlar, en sonunda erkek şiddetinin en üst boyutu olan cinayetle yüz yüze kalıyorlar.
 
Kadınların kendi hayatlarına yön vermelerine; çalışmalarına, boşanmak istemelerine ya da kadınlar tarafından reddedilmeye tahammül edemeyen erkekler, kadın kardeşlerimizi yasalardan çekinmeden, hiç düşünmeden öldürüyorlar.
 
 
 
Hatice kardeşimize sahip çıkıyoruz
 
Vahşice katledilen kadın kardeşimiz Hatice Sarıkaya'ya sahip çıkarak, katilinden hesap soracağımızı buradan duyuruyoruz.
 
Öldürülen kadın kardeşlerimizin adalet arayışını sürdürdüğümüz, davalarda kadın katillerine müebbet hapis cezası verdirdiğimiz gibi Hatice kardeşimizin de davasının takipçisi olacağız. 
 
Hatice Sarıkaya'nın ailesine sesleniyoruz : Bizler Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, kadın kardeşlerimiz öldürülmesin diye mücadele ediyoruz. Hatice kardeşimizi katleden katilden hesap sorarak, kadın kardeşimiz için adaleti sağlayacağız. Hatice için yürüteceğiniz adalet arayışında asla yalnız olmayacaksınız. Bizler el ele vererek Hatice için adaleti sağlayacak, Hatice'nin katiline ağır ceza verdireceğiz.
 
Hatice kardeşimizi vahşice katleden katilin bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz. Kolluk kuvvetleri, görevlerinin başına geçerek Hatice kardeşimizin hayatını sonlandıran cani katili bulmalıdır.
 
 
 
Yaşam hakkımız için kadın katillerine ağır ceza
 
Kadın cinayetlerini azalmadan ve hatta mart ve nisan aylarında olduğu gibi artarak devam ederken, kadın cinayetlerinin önlenmesinin tek yolunun “kadın katillerine caydırıcı cezalar verilmesi” olduğunu biliyoruz. Devlet, kadın katillerine ağır ceza vermediği sürece kadın kardeşlerimiz öldürülmeye, kadın katilleri ise indirim almaya devam edecektir. 
 
Kadın cinayetlerini durdurmak için devlet yetkililerini görev başına çağırıyoruz. Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Başbakan, Cumhurbaşkanı; gereken yapılsın, kadın kardeşlerimiz öldürülmesin !