Emine Demirci'ye sahip çıkıyoruz
25.5.2013
İzmir'de 22 Mayıs gecesi eşi Mustafa Demirci tarafından pompalı tüfekle öldürülen kadın kardeşimiz Emine Demirci'ye Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak sahip çıkıyoruz.

İzmir Bornova'da Mustafa Demirci, tartıştığı eşi Emine Demirci'yi pompalı tüfekle öldürdü. Tüfeği alıp kaçarken olay yerine gelen polis ekipleriyle karşılaşan katil Mustafa Demirci, gözaltına alınmasının ardından nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Kadın cinayetlerini azalmadı, aksine artıyor

Her gün Türkiye'nin dört bir yanından öldürülen kadın kardeşlerimizin acı haberlerini almaya devam ediyoruz. Her gün kadınlar öldürülüyor ve her gün öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleri acıyla yanıyorlar. Ancak kadın cinayeti gerçeklerini görmezden gelerek açıklamalar yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, geçtiğimiz günlerde yine kadın cinayetlerinin azaldığını söyledi.

Buradan Fatma Şahin'e söylüyoruz : Kadın cinayeti gerçeklerini görmek zorundasın Fatma Şahin. Kadın kardeşlerimiz her gün öldürülmeye devam ederken, kadın cinayetlerinin azaldığını söylemek halklarımıza yalan söylemektir. Kadın cinayeti gerçeklerini açıklamak ve kadın cinayetlerini durdurmak için gerekli yasalrı çıkarmakla görevlisiniz. Kadın cinayetlerini durdurmak için Fatma Şahin'i görev başına çağırıyoruz.

Emine Demirci kardeşimizin hesabını soracağız

Emine Demirci öldürülmeden 20 gün önce eşinden şiddet gördüğü için hastaneye kaldırılmış. Neden hiçbir yetkili şiddet gördüğü için hastaneye kaldırılan kadın kardeşimiz Emine için bir şey yapmadı ? Hastanede her konu üzerine ifade alan, işlem yapan polisler şiddet görerek hastaneye kaldırılan Emine kardeşimizi neden korumadı ?

Kadınlar öldürülmeye devam ederken, yetkililer de görevlerini yapmamaya devam ediyorlar. 7 yaşındaki çocukları yan odada uyurken hiç düşünmeden eşi Emine Demirci'yi vuran katil Mustafa Demirci ağır cezayı hak etmektedir. Bizler, öldürülen kadın kardeşimiz Emine Demirci'nin hesabını soracağız. Olay gecesi gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri bitiikten sonra tutuklanan katilin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması için bu davanın takipçisi olacağız.

Buradan Emine Demirci'nin de ailesine sesleniyoruz : Emine kardeşimize adalet için birlikte mücadele edelim. Biz Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Emine kardeşimiz için adalet arayışınızda sizleri asla yalnız bırakmayacağız.