Nazmiye'nin hesabını soracağız
30.5.2013
Bir kadın kardeşimiz daha eşini aldattığı gerekçesiyle hem de kardeşi tarafından öldürüldü. Cinayet dün akşam Denizli'de işlendi. Mustafa Özaşkın tarafından canice başı kesilip vücudundan ayrılarak öldürülen Nazmiye Sönmez kardeşimizin hesabını soracağız.
Ölüm gerekçesi : Aldatmak

Denizli'de kardeşi tarafından eşini aldattığı gerekçesiyle öldürülen Nazmiye Sönmez henüz 22 yaşında bir çocuk annesiydi.

Kadın cinayetlerine baktığımızda kadın kardeşlerimiz en çok kendi hayatlarına karar vermek istediklerinde, başka bir erkekle birlikte olduklarında öldürülüyorlar. Başka bir erkekle birlikte olan kadınları öldüren erkeklerin en fazla sığındığı bahane ise "beni aldatıyordu" oluyor. Kadınların yaşam hakkı erkekler tarafından bu kadar kolay ihlal edilirken, bir kadının hayatının sonlandırılması bu bahaneyle asla meşrulaştırılamaz ! 

Hakimler, savcılar ise kadın katillerine "beni aldatıyordu, öldürdüm" deyince kolayca indirim veriyorlar.  Yetkililere de söylüyoruz : Hiçbir indirim kadın cinayetlerinin ağırlığını hafifletemez !

Bu cinayetin adı, kadın cinayetidir 

Henüz 22 yaşındayken kardeşi tarafından hayatı sonlandırılan Nazmiye Sönmez yabancı bir erkek tarafından değil, en yakını  tarafından öldürüldü. Kadınlar aile içinde ya da aile dışı unsurlar tarafından sürekli tehdit altındayken, Nazmiye'nin hayatına kardeşi kolayca son verdi. Nazmiye'nin hayatının kardeşi tarafından sonlandırılıyor olması, hiçbir şey değiştirmez. Nazmiye kardeşimiz erkek şiddetinin en üst boyutu olan cinayetle hayatını kaybetmiştir.
Bu yüzden bu cinayetin adı; ne kardeş, ne aldatma, ne de namus cinayetidir. Türkiye'de ve dünyada her gün öldürülen onlarca kadın kardeşimiz erkek egemen sistemin kurbanı olmaya devam ettiği için bu cinayetin adı, kadın cinayetidir !

Nazmiye Sönmez kardeşimize sahip çıkıyoruz

Bizler Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Nazmiye kardeşimize sahip çıkıyoruz. Nazmiye kardeşimizin canice başını keserek vücudundan ayıran katil ağır ceza hak etmektedir.

Nazmiye'nin katili Mustafa Özaşkın'ın katilinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması için Nazmiye Sönmez kardeşimizin davasının takipçisi olacağız. 

Adaletin sesi olup asla susmayacağız.