Elif Çakmak'a sahip çıkıyoruz
5.6.2013
Öldürülen kadın kardeşimiz Elif Çakmak'a sahip çıkıyoruz.

Buradayız ! Elif Çakmak’a sahip çıkıyoruz!

Düzce’de kocasından boşanmak isteyen kadın kardeşimiz Elif Çakmak, kocası Resul Çakmak tarafından bıçaklanarak öldürüldü.  Öldürülen tüm kadın kardeşlerimize sahip çıktığımız gibi Elif’e de sahip çıkıyoruz. Elif Çakmak kardeşimiz için adalet arayışlarında, Elif'in ailesini yalnız bırakmayacağımızı söylüyoruz.

Boşanmayı istemenin bedeli: Ölüm

Elif 25 yaşında, iki çocuk annesi genç bir kadındı. Boşanmak istediği eşi Resul Çakmak’la bir otel odasında buluştu. Resul Çakmak’ın iddiasına göre aralarında tartışma çıktı ve Resul bıçağa sarılıp Elif kardeşimizi öldürdü. Hemen ardından ise teslim oldu. Bir kadın kardeşimiz daha kendi hayatına karar vermek gibi doğal bir hakkını canıyla ödedi ve yaşamı bir erkek eliyle sonlandırıldı.

Bu cinayetin başka adı yok

Elif de Türkiye’de ve Dünya’da her gün öldürülen onlarca kadın gibi erkek egemen sistemin, kadını kontrol edebilmek için her yola başvuran zihniyetin kurbanı oldu. Bu bir kadın cinayetidir ve biz, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Elif’e sahip çıkıyoruz.

Elif’in ailesine sesleniyoruz

Bugüne kadar ailelerle omuz omuza verdiğimiz mücadelemize Elif’in ailesini de davet ediyoruz. Adaletin sesi olup, hep birlikte savaştığımızda kadınların öldürülmediği bir Türkiye mümkün olacaktır.