Dudu kardeşimize sahip çıkıyoruz
29.6.2013
Eşi tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürülen Dudu kardeşimize sahip çıkıyoruz.

25 Haziran tarihinde Konya'nın Akşehir ilçesinde Halil İbrahim ve Dudu B. çiftarasında çıkan tartışmanın sonucunda Halil İbrahim, Dudu B.'yi av tüfeğiyle vururak öldürdü.

Kadınlar öldürülmeye devam ediyor

Kadınlar kendi hayatlarına dair karar vermek, çalışmak, ayrılmak isterken öldürülüyorlar. Ancak çıkan herhangi bir tartışmanın sonunda hatta kadınlar yemeği tuzsuz yaptıklarında dahi erkekler tarafından öldürülüyorlar. Kadınların yaşamı bu kadar değersizleştirilirken, yıasalar ise kadınları korumaya, adaleti sağlamaya yetmiyor.

Yasalar adaleti sağlamıyor

Öldürülen kadın kardeşlerimizin katilleri kolayca indirim alabiliyorlar. Haksız tahrik, iyi hal indirimlerini almak için “Beni aldatıyordu, öldürdüm” ya da “ Pişmanım” demek hakimler tarafından yeterli sayılıyorken öldürülen kadın kardeşlerimiz için adalet, yalnızca bir kavram olarak kalıyor. Yasalarda kadın cinayetleri nitelikli halden sayılmazken, kadın katilleri indirimler almaya devam ediyor.

Bizler kadın katillerinin hak ettikleri ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını almaları için mücadele ediyoruz ve kazanımlar elde ediyoruz. Her kadın katili ağır ceza alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz.

Dudu kardeşimizin ailesine sesleniyoruz

Eşi tarfından öldürülen Dudu kardeşimizin ailesine sesleniyoruz : Yaşamına son verilen Dudu kardeşimize adalet için birlikte mücadele edelim. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak bizler bu adalet arayışında davanın takipçisi olacağız.

“Nedeni bilnmeyen bir tartışma” nedeniyle kaybettiğimiz Dudu kardeşimizin hesabını soracağız.