Güldane kardeşimize sahip çıkıyoruz
30.6.2013
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde oturdukları apartmanın 8. katından dini nikahlı eşi tarafından atılarak öldürülen Güldane Koçak kardeşimize sahip çıkıyoruz.

Güldane Koçak kardeşimiz 27 Haziran tarihinde oturdukları apartmanın 8. katından aşağı atılarak öldürüldü. Güldane Koçak'ın düştüğünü iddia eden katilin yalanları, Güldane kardeşimizin ölmeden dakikalar önce söylediği “Kocam beni attı.” sözleriyle ortaya çıktı. Güldane'nin sözlerinden sonra dini nikahlı eşi Gıyasettin S. gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Kadın katillerine ağır ceza

Kadın cinayetleri artarak devam ederken kadın katillerine de indirim verilmeye devam ediyor. Kadın katilleri ağır tahrik, iyi hal gibi sebeplerle hak ettikleri cezaları almazken kadın kardeşlerimiz de öldürülmeye devam ediyor. Güldane kardeşimiz de Türkiye'de öldürülen kadın kardeşlerimizden biri oldu. Kadın katillerine caydırıcı cezalar verilmediği sürece kadın kardeşlerimiz öldürümeye devam edecek. Ancak bizler Platform olarak kadın katillerine indirim veren hakimin, savcının, yargıtayın peşindeyiz ve hesap soracağız.

Güldane'nin cinayeti son nefesinde söylemesinin ardından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan katil Gıyasettin S.'ye hiçbir indirim uygulanmamalı ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmelidir.

Güldane kardeşimizin ailesine sesleniyoruz


Güldane kardeşimiz intihar süsü verilerek oturduğu apartmanın 8. katından aşağı atıldı. Son nefesinde aşağı kocası tarafından atıldığını söyleyen Güldane kardeşimizin hesabını soracağız. Güldane kardeşimizin katilinin ağır ceza alması için bu davanın takipçisiyiz.

Güldane kardeşimizin ailesine sesleniyoruz : Güldane kardeşimize adalet için mücadelelerimizi birleştirelim. Güldane'nin katili hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alana kadar meydanlarda, adliyelerde olacağız.