Beyaz Bal kardeşimize sahip çıkıyoruz
10.8.2013
Bugün İstanbul Beyoğlu'nda Beyaz Bal kardeşimiz, eşi tarafından 27 kez bıçaklanarak öldürüldü. Beyaz Bal'a sahip çıkıyoruz, hesabını soracağız.

Bugün Tarlabaşı Bulvarı'nda Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'ne 150 metre uzakta Osman Bal eşi Beyaz Bal'ı sokak ortasında 27 defa bıçakladı. Ağır yaralı halde Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Beyaz Bal kurtarılamadı.

Göz göre göre cinayet

Tarlabaşı Bulvarı'nda 27 kez bıçaklanan Beyaz Bal, gözler önünde öldürüldü. Beyaz Bal bıçaklanırken, Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ona sadece 150 metre uzaklıktaydı. Polis, Beyaz kardeşimizin çığlıklarına yanıt vermedi. Polis merkezinin dibinde yaşanan kadın cinayetine polis müdahale etmedi.

Destan yazan polis Beyaz'ı korumadı


Gezi direnişi sırasında halka on binler olup joplarla, gazlarla, tazyikli sularla saldıran ve Başbakan'ın deyimiyle "destan yazan" polisler, burunlarının ucundaki cinayete neden müdahale etmedi ? Halka saldırarak destan yazan polisler, Beyaz Bal'ı 27 yerinden canice bıçaklayarak sokak ortasında vahşet yaşatan eli kanlı katili neden yakalamadı ?

Komiser tesadüf eseri katili yakaladı

Olay yerinden tesadüf eseri geçen bir komiser, kaçmak üzere olan katil Osman Bal'ı yakaladı. Olay yerine 150 metre bile katili yakalamak için olay yerine gelmedi. Kadınların korunma taleplerine rağmen kadınları korumayan polis, göz göre göre işlenen cinayete de yine sessiz kaldı.

Beyaz Bal'ın hesabını soracağız


Beyaz Bal sokak ortasında göz göre göre katledildi. Ali İsmail'in, Ethem'in katili olan polis cinayete sessiz kaldı, Beyaz Bal'ı korumadı.

Biz, her gün bu ülkede 4 kadın kardeşimizi kaybediyoruz. Şiddete boyun eğmediğimiz, çalışmak istediğimiz, boşanmak istediğimiz için katlediliyoruz. Kadınların yaşam hakkını almak ve kadın katillerine hak ettikleri ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını verdirmek için yürüttüğümüz mücadelemizde Beyaz Bal kardeşimize de sahip çıkıyoruz. Gözaltına alınan katilinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alması için mücadele edeceğiz.

Beyaz Bal kardeşimizin ailesine sesleniyoruz : Canice öldürülen Beyaz kardeşimizin hesabını birlikte soralım. Beyaz Bal için yürüteceğiniz adalet savaşında asla yalnız yürümeyeceksiniz. Bizler Beyaz kardeşimizin arkasında adalet için yüzler, binler hatta milyonlar olacağız.

Beyaz Bal kardeşimizin hesabını katil Osman Bal'dan ve tüm sorumlulardan soracağız.