Karin Sucu'ya sahip çıkıyoruz
6.9.2013
Gazaros Muratçıoğlu tarafından uzun süredir takip edilen, polisin korumayıp geri çevirdiği ve göz göre göre ölüme yollanan silahla vurularak öldürülen Karin Sucu kardeşimize Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak sahip çıkıyoruz.

AKP hükümetinin her gün öldürülen 4 kadından haberi var mı ? Katliamlara ağlayan ve yeter diyen Başbakan, öldürülen kadın kardeşlerimiz için neden hiçbir açıklama yapmıyor, harekete geçmiyor ? Bizler, kadın cinayetlerine artık "yeter" diyoruz.

Takip etti, öldürdü
Karin Sucu'yu uzun süredir takip eden Gazaros Muratçıoğlu cuma gecesi Karin'i başından vurarak öldürdü. 

Polis Karin'i geri çevirdi, korumadı

Ortaköy'deyken yine takip edildiğini fark eden Karin Sucu kardeşimiz ,Arnavutköy Polis Mekezi'ne şikayetçi oldu ancak polis "Biz bir şey yapamayız, ilçendeki polis merkezine başvur" dedi. Karin kardeşimiz, kendi ilçesinde polis merkezine gidemeden öldürüldü. Katili fırsat kollarcasına Karin kardeşimizi katletti.

Korunmadığı için öldürülen bu kaçıncı kadın ? Polis hangi kadın cinayetinin hesabını verebilecek ? Takip edildiğinin farkında olup can güvenliğinden endişe eden bir kadın polise sığınıyor ancak polis o kadını korumayarak ilçendeki polis merkezine başvur diyor. Ancak Karin'in katili, ilçesindeki polis merkezine gidecek kadar Karin'e vakit tanımadı. Biz, şimdi, kadınları korumayan her polisten hesap sorduğumuz gibi, Karin kardeşimize "ilçendeki polise başvur" diyen o polislerden de hesap soracağız.

Kadın cinayeti gerçeğine göz yumamazsınız
Kadın cinayetlerini görmezden gelerek kadınların yaşam hakkı ihlaline sessiz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yine yaptığı açıklamalarda kadın cinayetlerinin gazetelerde 3. sayfalarda kalması gerektiğini belirterek devletin kadın cinayetlerinde nasıl bir rol oynadığını tüm ülkeye bir kez daha gösterdi. Fatma Şahin'e göre 3. sayfadan manşete geçen kadın cinayeti haberleri toplumun algısını yanıltırken, her gün öldürülen 4 kadına sessiz kalan hükümet bizleri hiç yanıltmadı.

Kadınlar yaşam ve ölüm arasında
Kadınları korumayan ama 5 çocuk yapın diyen Başbakan emirleriyle ülkede istediği her uygulamayı hayata geçirirken, kadınların korunması için ağzını bile açmıyor. On binlerce polis ülkede terör estirmeye devam ederken hatta 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde bile halkın önüne barikat kurarken, bir kadını korumuyor.

Kadınlar her an ölümle yüz yüzeyken korunmasız olarak yaşam ve ölüm arasında bir hayat sürmeye çalışırken, devletin kadın katillerine verdiği indirimler, kadın katillerine cüret katmaya devam ediyor.

Karinlerin hesabını soruyoruz
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak öldürülen her kadın kardeşimize sahip çıktığımız gibi Karin Sucu'ya da sahip çıkıyoruz. Katilinin hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alması için kadınlar olarak mücadele edeceğiz. Karin'i korumayan, onun ölümünün gelişine seyirci kalan Arnavutköy Polis Merkezi'ndeki sorumlu polislerden de hesap soracağız. 

Karin'in ailesi asla yalnız yürümeyecek
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, Karin kardeşimize adaleti sağlamak için el ele verelim, Karin'in hesabını birlikte soralım.

Başka Karinler olmasın, kadın kardeşlerimiz yaşasın diye Karin'in ailesini ve tüm kadınları mücadeleye çağırıyoruz.