Ebru Bilik kardeşimize sahip çıkıyoruz
2.12.2013
Ebru Bilik kardeşimiz 30 Kasım günü, henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından 17 yerinden bıçaklanarak canice öldürüldü. Ebru Bilik kardeşimize sahip çıkıyoruz, katilinin ağır ceza alması için Ebru kardeşimizin ailesine sesleniyor ve mücadelemizi büyütmeye çağırıyoruz.

Ebru Bilik kardeşimiz 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldü, 26 yaşında ve bir çocuk annesiydi. 6 yıl önce evlenen Ebru Bilik, eşinden ve eşinin ailesinden evliliği boyunca şiddet gördü. 6 yıl boyunca sistematik şiddet gören Ebru Bilik, son noktada 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Aile içinde, kadınlar öldürülüyor
Kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini “aile” kavramıyla örtmeye çalışan AKP hükümeti, kadınların aile içinde şiddet gördüğünü ve hatta öldürüldüğünü görmezden geliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, her açıklamasında ailenin kutsallığına değinirken öldürülen kadınların adını bile anmıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yine sadece ailenin bakanlığı olurken, aile içinde şiddet görmeyen ve öldürülmeyen kadınları da yok sayıyor. Bu çok ısrarlı oldukları politikaya çok sadıksa Fatma Şahin, şimdi Ebru Bilik için harekete geçsin. AKP, aile içinde öldürülen Ebru Bilik kardeşimize adalet için gerekeni yapsın.

Kadının adı silindikçe, yaşam hakkımız ellerimizden alınıyor

Kadın Bakanlığını kaldırarak yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı kuran AKP hükümeti, şimdi de mecliste yer alan Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nu kapatmaya hazırlanıyor. Ülkedeki oyların yüzde ellisini almakla göğüs şişiren Başbakan, halkın karşısına çıkarak en yetkili ağızdan kadın düşmanlığı yapamaz. Çünkü AKP hükümeti ne zaman kadın düşmanı sözler söylese, bu politikaları uygulasa kadınlar iş hayatından uzaklaştırılıyor, şiddet görüyor ve her gün beşer beşer öldürülmeye devam ediyor.

Katili bulun, ağır ceza verin
Ebru Bilik’in eşi 2 ay önce adam yaralama suçundan cezaevine girmiş. Ebru kardeşimizin ailesi ise Ebru Bilik’in, eşi Hasan Bilik’in kardeşi Hasan Bilik tarafından öldürüldüğünü iddia ediyor.

Kendilerine muhalafet edenleri sabah baskınlarıyla evinden toplayan AKP hükümeti şimdi üstüne düşeni yapsın ve Ebru’nun katilini bulsun. Destan yazan kahraman polisleriniz, hakları için meydanlara çıkan gençlerin katili olacağına toplum için kadın katillerini yakalasın.

Ebru’nun katili bulunana kadar ve yargılanıp ağır ceza alana kadar bu davanın takipçisiyiz!

Ebru Bilik kardeşimize sahip çıkıyoruz
2013 yılının ilk on ayında 187 kadın kardeşimiz öldürüldü. Her konuda diyeceği olan, evlerimize giren, ahlak bekçiliği yapan AKP hükümeti, öldürülen bir kadın kardeşimiz için bile ağzını açmadı.

17 yerinden bıçaklanarak öldürülen Ebru Bilik kardeşimize, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak biz sahip çıkıyoruz. Ebru Bilik kardeşimiz için adalet sağlanana kadar ve katili yargılanıp hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alana kadar davasına sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz.

Ebru Bilik kardeşimizin ailesine sesleniyoruz : Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizi adaleti sağlayarak sürdürüyoruz. Ebru Bilik kardeşimiz için de adaleti sağlamak, katiline ağır ceza verdirmek için sizleri de bu mücadeleye çağırıyoruz.

Ebru için adalet mücadelenizde asla yalnız yürümeyeceksiniz!