Pervil kardeşimize sahip çıkıyoruz
21.1.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun salı günü eşinin silahlı saldırısına uğradıktan sonra bugün yaşamını kaybeden Pervil Ç. ile ilgili yayınladığı açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

2013 yılında 237 kadın kardeşimiz öldürüldü.2014 yılının ilk günlerinden itibaren öldürülmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Emniyet güçleri görevlerini yerine getirmemektedir.

 

İndirim için hep aynı bahane

13 Ocak'ta 2 çocuk annesi hemşire Pervil kardeşimiz 23 yıllık polis eşi tarafından çalıştığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde başından eşinin beylik tabancasıyla 2 el ateş edilerek vurulup 1 hafta yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı verdikten sonra hayatını kaybetmiştir. Pek çok kadın katili gibi, Pelvin’in katili de kıskançlık yüzünden Pervin'i öldürdüğünü açıklamıştır. Diğer kadın kardeşlerimizin katilleri gibi kıskançlık, ihanet, erkeklik, onuruma hakaret gibi savunmalarla tahrik indirimin almak için katil bahane uydurmaktadır.

 

Pervil’in öldürülmesi de mi “masumane”?

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak yürüttüğümüz çalışmalarda takip ettiğimiz davalarda cezai indirim verilmemesi için, kadın cinayetlerini durdurmak için mücadele ederken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 14 yaşındaki Kader’in ölümünün ardından çocuk gelinleri ‘masumane’ bulduğunu açıklamıştır. Peki, 23 yıllık polis eşi tarafından Pervil kardeşimizin öldürülmesini de mi ‘masumane’ buluyor? Kadın cinayetleri artıyor ve AKP hükümeti bunun için hiçbir şey yapmamaya devam ediyor.

 

Gerekeni Bakanlık değil biz yapıyoruz

Cezai indirimler kadın cinayetlerini arttırırken Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çalışmaları sonucu Türk Ceza Kanununun değişiklikleri teklifi TBMM’ye sunuldu. kadın cinayetlerinde uygulanan cezai indirimlerin uygulanmasından dolayı her geçen gün kadın cinayetleri artarken, gerekeni AKP hükümeti değil, yine biz yaptık ve yasamız çıkana kadar da yapmaya devam edeceğiz.

 

Pervil kardeşimizin ailesi yalnız değildir

Pervil kardeşimizin yaşam hakkı elinden acımasızca polis eşi tarafından alınmış arkasında 2 tane evlat ve ailesini gözü yaşlı bırakmıştır. Elbette diğer kadın kardeşlerimizin davalarını takıp ettiğimiz gibi Pervil kardeşimizin davasının da takipçisiyiz. Pervil kardeşimizin ailesine ve tüm sevenlerine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak başsağlığı diliyoruz. Pervil'in tüm yakınlarına sesleniyoruz. Asla yalnız değilsiniz.

Yan yana olursak daha güçlü oluruz ve Pervil’in katilinin de en ağır cezayı almasını sağlayabiliriz. Başka Pervillerin öldürülmemesi için gelin hep birlikte olalım.  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleri ve diğer kadın kardeşlerimizle birlikte yasalardaki gerekli düzenlenmeler yapılana kadar AKP, Aile Ve Sosyal Politikalar bakanlığı ve Emniyet güçleri görevlerini yerine getirene kadar bir tek kadın kardeşimiz öldürülmeyene kadar mücadelelerimizi sonuna kadar devam edeceğiz.

 

Başta Kanada ve Türkiye olmak üzere tüm dünyada yürüttüğümüz imza çalışması ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ı göreve çağırıyoruz.

 

Lütfen, vereceğiniz imzalar ile bu önemli konuda hükümeti görevini yapmaya çağıralım

İmza vermek için tıklayınız…


  • YAZAR
  • Editor