Gaziantep'te kadın cinayeti
25.8.2014
Mehmet Ş, Gaziantep Esentepe Mahallesi'nde akşam saatlerinde sokak ortasında tartıştığı kızı Sibel Ş.'yi, kaçmaya çalışırken silahla vurdu. Ardından evine çıkan baba Mehmet Ş., eşi Miyaser ve oğlu Mehmet Ş.'yi (18) de silahla vurdu. Kapıyı üzerine kilitleyerek balkona çıkan Mehmet Ş., kadınlara fazla hak verildiğini söyleyerek, yetkililerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Mehmet Ş, Gaziantep Esentepe Mahallesi’nde akşam saatlerinde sokak ortasında tartıştığı kızı Sibel Ş.'yi, kaçmaya çalışırken silahla vurdu. Ardından evine çıkan baba Mehmet Ş., eşi Miyaser ve oğlu Mehmet Ş.'yi (18) de silahla vurdu. Genç kadın hastaneye kaldırılırken, şahsın eşi ve oğlu içeride olduğu için sağlık ekipleri müdahalede bulunamadı.

 

Kadınların haklarına tahammül edemiyor
 
Kapıyı üzerine kilitleyerek balkona çıkan Mehmet Ş., kadınlara fazla hak verildiğini söyleyerek, yetkililerden şikayetçi olduğunu söyledi. Kadınların daha yaşama hakkının gasp edildiği dönemde kadınlara ‘fazla’ hak verildiğini söylüyor. Siyasetçilerin kadın düşmanı açıklamaları, kadın cinayetlerini arttıyor.
 
Mehmet Ş. gözaltına alındı. İçeride vurulan kadın ve oğlunun hayatını kaybettiği tespit edildi. Hastaneye kaldırılan genç kadının ise tedavisi sürüyor. 
 
 
 

  • YAZAR
  • Editor