Fatma Şerban'ın katil zanlısı yakanldı
12.9.2014
Çeşme Aktüel dergisinin Ümraniye'de öldürülen Fatma Şerban'ın katil zanlısının yakalanmasıyla ilgili yaptığı ayrıntılı haberi sizlerle paylaşıyoruzç

İstanbul Ümraniye’de önceki gün boğazı kesilerek öldürülen Fatma Şerban’ın katil zanlısı 24 saat geçmeden İzmir’in Çeşme ilçesinde yakalandı. Maktul Fatma Şerban’ın (34) oturduğu sitenin kameralarında yapılan inceleme sonucu eşgali belirlenen katil zanlısı Köksal Şahin (32) Çeşme merkezde sahilde yürüyüş yaptığı sırada İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ile Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonrası yakalandı. Poliste yapılan ön sorgulamada suçunu itiraf ettiği öğrenilen Köksal Şahin’in, evli olduğu ve Fatma Şerban ile yaklaşık 6-7 aydır birliktelik yaşadığı, aralarında gelişen bir tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine cinayeti işlediği ve pişman olduğu bilgisine ulaşıldı. Ayrıca Şahin’in ‘aynı olay bir daha gerçekleşse yapmam’ ifadelerini kullandığı belirtildi. Kaçmak ve tatil yapmak için geldiği Çeşme’de saat 18.00 sıralarında gelen bir ihbar üzerine yakalanan ve Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bir gece gözaltında tutulan katil zanlısı saat 10.00’da Çeşme Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Sorgusunun ardından zanlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerine teslim edilecek. Katil zanlısı Köksal Şahin’in Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden adliyeye sevk edilirken son derece üzgün olduğu görüldü.

 

KAMERA KAYITLARIYLA EŞGALİ BELİRLENMİŞTİ

Ümraniye Çamlık Mahallesi, Keten Sokak’ta bulunan 16 katlı bir apartmanın 14'üncü katında saat 00.00 sıralarında site kapıcısının dairenin kapısının açık olduğunu fark etmesiyle ortaya çıkan olayda 34 yaşındaki Fatma Şerban boğazı kesilmiş olarak yerde yatar halde bulunmuştu. Kapıcının hemen polis ve 112 Ambulansı araması üzerine olay yerine ekipler ve ambulans Fatma Şerban’ın olay yerinde öldüğünü bildirmişti. Soruşturma başlatan ekipler inceledikleri kamera kayıtlarından bir kişinin sürekli yüzünü kapattığını tespit etmiş ve bu kişinin katil zanlısı olabileceği ihtimali üzerine bu şahsın yakalanması için çalışma başlatmıştı. Eşgali belirlenen katil zanlısı daha sonra geldiği Çeşme’de kıskıvrak yakalandı..