Üniversite öğrencisi Yağmur Önüt tüfekle öldürüldü; katil "şaka" dedi
23.4.2016
22 yaşındaki Egemen Vardar, av tüfeğiyle üniversite öğrencisi Yağmur Önüt'ü öldürdü. Katil olayın ardından "şaka yaptım" diyerek, cinayeti hafifletmeye çalışan ifadeler kullandı.

 

Sefaköy Kemalpaşa Mahallesi'nde dün meydana gelen olayda,  22 yaşındaki Egemen Vardar,  tüfeğiyle  üniversite öğrencisi Yağmur Önüt'ü  vurdu. Yağmur , boğazından vurularak ağır yaralandı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.Egemen Vardar gözaltına alındı. 

Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen  Vardar, cinayeti ; "Şaka yapıyordum" diyerek açıkladı. Gencin "Evde babama ait olan av tüfeğini dolaptan çıkardım. Şaka yapıyordum. Bir anda ateş aldı" dediği öğrenildi.

Olayı birçok yayın organı katilin beyanını onaylayarak, cinayet değil  "şaka" şeklinde verdi. Yaşanan cinayeti meşrulaştırmaya yönelik bu harekete karşı, acılı aile duruma tepkili.  

Platform olarak görüştüğümüz Yağmur'un annesi , özellikle medyada yer alan "Şaka yaparken öldürdü, şaka ölümle bitti" gibi cinayeti meşrulaştıran ifadelere tepki gösterdi. Anne şunları söyledi : 

Şaka gibi yansıtılıyor, istemeden olmuş gibi ama bu anlatılanlara çocuk bile inanmaz

Ben annesiyim Yağmur'un. Anlatılanlar hep yalan; hüzünlü bir hikayeyle şaka gibi yansıtılıyor. İstemeden olmus gibi ama bu anlatılanlara çocuk bile inanmaz. Dün face'e adını yazdım; katilin kim oldugu belli. Basın E.V yazıyor;  niye? Ben yazdım ulaşsın bir yerlere diye. Şu an gücüm yok ama ne yapmaya çalıştıkları belli: Az ceza alsındiye bunlar. Benim yavrumun paramparça cesedi önünde. Belki de henuz yaşıyorken plan yapılmış. Bu çok acımasızca. "Evlenmelerine üç ay varmış" Ben okula gönderdim o gün. Hiç haberim yok bu evlilik hikayesinden.

Kızımla ilgili vahşeti kimsenin algıladığını sanmıyorum.

Yoruldum benden size onay. Gelip tek bir kişi işin aslını sormadı. Biz acımızı yaşarken onların bu iğrenç kıvranışı ve basının, Egemen Vardar'ı sanki acınası bir halde sunup yayın yapmalarını izlerken ben kızımla ilgili vahşeti kimsenin algıladığını sanmıyorum. Parçalanmıs cesedini gördüm ben. Onlar uydurma masalla Egemen'in acısını anlatıyor . Gücüm kalmadı şimdilikk ama hakettığı cezayı alana kadar ayaktayım.

Platform olarak Yağmur kardeşimizin ailesinin yanındayız. Aileye ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyor ve gerçekler ortaya çıkana dek davanın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

 
22.4.2016

Eskişehir'de cinsel istismar haberini takip eden platform üyelerimiz gözaltında