Minibüste tacize uğrayan lise öğrencisi H.T. şikayetçi oldu
16.5.2016
Marmaris Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'nda görevli olduğu belirtilen astsubay kıdemli çavuş 27 yaşındaki Ö.T., lise öğrencisi H.T.'yi dolmuşta elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

 Marmaris’te Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 17 yaşındaki H.T., arkadaşları Ç.K. ve Ş.K. ile birlikte şehir merkezine gitmek için dolmuşa bindi. İddiaya göre H.T., bir süre sonra bacaklarının ellendiğini fark etti. Dolmuştan inmeden hemen polisi arayan H.T., şoföre de aracı durdurmamasını ve polisi aradığını belirtti. Astsubay kıdemli çavuş olduğu belirtilen ve tacizle suçlanan Ö.T., ise şikayet edildiğini fark edip araçtan indi. Bunun üstüne H.T ve arkadaşları da araçtan inip, Ö.T.'yi yakaladılar . Bu sırada polis olay yerine ulaşarak Ö.T.'yi gözaltına alındı.

Marmaris Devlet Hastanesi’nde tedavisi tamamlanan H.T. ise babasıyla gittiği polis merkezinde Ö.T.’den şikayetçi oldu.

İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen ve savcı tarafından gözaltı kararı verilen Ö.T., işlemleri ardından Marmaris Merkez Komutanlığı'na teslim edildi. Delil yetersizliğinden salıverilen Ö.C.'nin Marmaris Adliyesi'ne çıkartılacağı öğrenildi.