9 Şubat'ta Büyük Kadın Forumu'na
4.2.2014
Yerel seçimlere günler kala İstanbul Kadın Dayanışması, yerel seçimlerin tartışılacağı İstanbul'da Büyük Kadın Forumu'na hazırlanıyor. Büyük Kadın Forumu 9 Şubat Pazar günü Şişli Kent Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. İstanbul Kadın Dayanışması'nın Büyük Kadın Forumu'na yaptığı çağrıyı yayınlıyoruz:

 AKP sussun kadınlar konuşsun!

Yerel Seçimlere Giderken Büyük Kadın Forumu:

Yerel seçimlere giderken seçimlere yönelik kadın bakış açısı ile hayatı ve yaşamı biz kadınlar olarak nasıl öreceğimizi konuşmak ve mücadelemizi büyütmek için Büyük Kadın Forumunda buluşuyoruz.

AKP hükümetinin kadına bakış açısını biliyoruz. Kadınlara yaşam alanı açmayan, kadınları eve hapseden,kaç çocuk yapacağımıza karar veren,toplum karşısında eşit olmayacağımızı ilan eden,kayıt dışı-güvencesiz-merdiven altı çalıştıran,bunun yanında otobüslerde tacize uğrayan, eşi tarafından şiddet gören,boşanmak istediği için sokak ortasında kurşuna dizilen,yoksullaştırılan, mahallemizi, doğamızı, meydanlarımızı patronlara peşkeş çeken, üniversitelerimizi piyasalaştıranlara karşı, her şeye rağmen gezi direnişinde en önünde mücadele eden kadınlar olarak,kentimize emeğimize ve bedenimize sahip çıkmak için kısacası tüm kadınlarla bir araya gelmek için,

Söz bizim Kent bizim diyoruz… Büyük Kadın Forumunda buluşuyoruz…

Yaşasın Kadın Dayanışması

Tarih : 9 Şubat, Pazar

Adres: Şişli Kent Kültür Merkezi- Halaskargazi Cad. No.168 Saat : 14-17


  • YAZAR
  • Editor