Nuray ve Hasan Çelik'in ailesi Platform'la buluştu
6.2.2014
İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde 28 Ekim 2013 tarihinde Nuray Çelik'in eski nişanlısı Serdar Biberoğlu tarafından katledilen Nuray Çelik ve babası Hasan Çelik'in ailesi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile buluştu. Aile, Platform'la birlikte mücadele edeceklerini belirtti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bugün İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’ne giderek eski nişanlısı tarafından öldürülen Nuray Çelik ve babası Hasan Çelik’in ailesinin ziyaret etti. Platform üyeleri ve İzmir’de öldürülen Ferdane Çöl’ün kızkardeşi Birdane Çağan, Nuray ve Hasan Çelik’in ailesine başsağlığı diledi. Anne Bingül Çelik, kardeşler Canan Bilici, Ayşenur Karabacak ve Nazife Çelik ile görüşen Platform üyeleri, ailenin mücadelesinde yanlarında olduklarını belirttiler. Nuray ve Hasan Çelik’in ailesi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile birlikte mücadele etmek istediklerini belirttiler. Seslerini duyurmak istediklerini, katilin en ağır cezayı alması için uğraşacaklarını söyleyen aile, Platform’la buluşmaktan memnun olduklarını ifade etti.

Barışmak istemediği için öldürdü
Nuray Çelik, ayrılmasının ardından eski nişanlısı Serdar Biberoğlu’ndan tehditler almaya başladı. Ölümle tehdit edilen Nuray Çelik’in şikayetleri sonucu dava açıldı. Ancak Serdar Biberoğlu’ndan bu kez de şikayetini geri alması için, tehditlerin sürmesi sonucu Nuray Çelik şikayetinden vazgeçmek zorunda kaldı. Serdar Biberoğlu 28 Ekim 2013 günü sabaha karşı oturduğu Ören Köyü’nden belediyeye ait bir minibüsü kaçırarak, Nuray Çelik ve ailesinin Kemalpaşa’da oturdukları eve geldi. Serdar Biberoğlu, Nuray Çelik’in ve ailesinin oturduğu evin karşısında bulunan inşaata, kapısında gece bekçisi bulunmadığından kolaylıkla çıktı ve buradan Nuray Çelik’in evinin camına taş atmaya başladı. Sesler üzerine evin balkonuna çıkan Nuray Çelik’in babası Hasan Çelik’i, babasına ait olan tüfekle vuran Serdar Biberoğlu, ardından evin içinden babası Hasan Çelik’e seslenen Nuray Çelik’i de vurdu. Nuray Çelik ve babası Hasan Çelik yaşamını yitirdi.