Karısı ayrılmak isteyince 3 kişiyi vurdu
22.2.2014
Zonguldak'ta mahkemenin şiddet uyguladığı gerekçesiyle geçen 27 Ocak'ta eşinin evine 6 ay yaklaşmama yönünde tedbir kararı verdiği Hüseyin Güçlücan, av tüfeği ile evi basarak eşi 39 yaşındaki Gülay Güçlücan, kayınvalidesi 59 yaşındaki Fatime Kayabaşlık ve evde bulunan onun eşi 64 yaşındaki Salih Bostancı'yı öldürdü.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Güdüllü Köyü Eymür Mahallesi'nde saat 16.30 sıralarında meydana gelen olayda Güçlücan, eşi Gülay ile birlikte kayınvalidesi Fatime Kayabaşlık ve onun dini nikahla birlikte yaşadığı ileri sürülen Salih Bostancı'ya av tüfeği ile ateş etti. Güçlücan, daha sonra kaçtı.
 
Vücuduna isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Gülay Güçlücan, yaralı halde jandarmayı arayıp yardım istedi. Jandarma da 112 Acil Servis'e durumu bildirdi.
 
Sağlık görevlileri eve ulaştığında Gülay Güçlücan ile diğer iki kişinin öldüğü belirlendi. Cumhuriyet Savcısı evde inceleme yaparken, kaçan Hüseyin Güçlücan'ı yakalamak için çalışma başlatıldı.
İlçeye bağlı Çayır Köyü'nde Ağustos 2009'da meydana gelen olayda da 22 yaşındaki Şafak Köksal, ayrı yaşadığı eşini, kayınpederini, kayınvalidesini, kayınbiraderini ve iki baldızını tabanca ve av tüfeği ile öldürmüştü.